برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
آژانس پناهندگان سازمان ملل انتظار دارد که امسال حدود ۲۴۸ هزار مهاجر و پناهجو از طریق مدیترانه شرقی خود را به اروپا برسانند.
تسنیم: به گزارش رویترز، آژانس پناهندگان سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد که در سال 2016 میلادی احتمالا 248 هزار مهاجر و پناهجو از طریق مدیترانه به اروپا خواهند رسید. این رقم بسیار کمتر از یک میلیون مهاجری است که این آژانس در ابتدای سال 2016 میلادی پیش بینی کرده بود.

این گزارش افزود: 156 هزار مهاجر و پناهجو از ابتدای امسال تاکنون از طریق مدیترانه وارد اروپا شده اند و پیش بینی می شود تا پایان امسال نیز 92 هزار مهاجر دیگر از مسیر یونان وارد مرزهای اروپا خواهند شد.

با مسدود شدن مرزهای بالکان در ماه فوریه و توافق جنجالی اتحادیه اروپا و ترکیه در ماه مارس، روند ورود مهاجران خارجی به کشورهای اروپایی با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل افزود: علی رغم اتخاذ این رویکردها و راهبردها برای کاهش ورود مهاجران به کشورهای اروپایی، انگیزه پناهجویان و مهاجران برای رسیدن به مرزهای اروپا کاهش پیدا نخواهد کرد و هنوز خطر قابل توجهی وجود دارد که مهاجران و پناهجویان برای رسیدن به مرزهای اروپا در دام باندهای تبهکار و قاچاق انسان گرفتار شوند.

توافق جدید اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگرداندن مهاجران خارجی به چالش بزرگی تبدیل شده است. بر اساس توافق ترکیه و اتحادیه اروپا، آنکارا همه مهاجران خارجی به اروپا را که از دریای اژه به طور غیر قانونی وارد یونان شده اند، باز خواهد گرداند. در مقابل، اروپا نیز هزاران مهاجر سوری را که مستقیم از ترکیه آمده اند، قبول خواهد کرد و مذاکرات بر سر سفر به اروپا بدون نیاز به ویزا و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا، پیشرفت خواهد داشت.

اتحادیه اروپا با بدترین بحران آوارگان پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است. بر اساس آمارهای آژانس مرزی اروپا "فرانتکس"، بیش از 1.83 میلیون مهاجر در سال 2015 میلادی وارد مرزهای اروپا شده اند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: