برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
وزیر خارجه کشورمان بامداد روز دوشنبه به وقت تهران برای دیدار با مقامات نروژی وارد اسلو پایتخت این کشور شد.
ایسنا: محمدجواد ظریف یک شنبه شب به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات نروژی و شرکت در نشست "اسلو فروم" در سفری دو روزه در رأس هیاتی عالی متشکل از سیدعباس عراقچی، مجید تخت‌روانچی و حسین جابری‌انصاری معاونان وی راهی اسلو شد.

وزير امور خارجه در بدو وود به اسلو درباره برنامه هاي سفر اروپايي خود گفت: روز دوشنبه در اسلو با همتاي خود در خصوص همكاري هاي دو كشور در حوزه گاز و مسایل زيست محيطي و مشورت هاي سياسي و منطقه اي گفت و گو خواهم كرد.

وي ادامه داد: روز سه شنبه نیز اجلاس اسلو فروم با صحبت بنده، وزير خارجه نروژ و خانم موگريني آغاز مي شود و در سخنرانیم ضرورت تغيير در حل و فصل منازعات منطقه اي را مطرح مي كنم و در كنار آن با شركت كنندگان گفت و گو مي كنم.


ظريف گفت: روز چهارشنبه در ادامه ملاقات ها در حاشيه اجلاس گفت وگويي با آقاي كري درباره پيگيري تعهدات امريكا در برجام خواهم داشت.


وي تصريح كرد: بعدازظهر چهارشنبه در برلين با آقاي اشتاين ماير در خصوص روابط دو جانبه و موضوعات دو جانبه و منطقه اي ديدار خواهيم كرد.

ظریف در مدت اقامت خود در نروژ ضمن سخنرانی در اجلاس "اسلو فروم" با تعدادی از همتایان شرکت کننده خود در  این اجلاس دیدار و گفت و گو می کند.

در همین چارچوب قرار است ظریف با جان کری وزیر خارجه امریکا و فدریگا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیگر وزیران خارجه ۱+5 جداگانه دیدار کند.

همچنین قرار است نشست خبری سه جانبه ای با حضور  وزیر امور خارجه کشورمان، موگرینی و وزیر امور خارجه نروژ برگزار شود.

ظریف پس از شرکت در اجلاس اسلو فروم در سفری چند ساعته به برلین رفته و با فرانک والتر اشتاین‌مایر، همتای آلمانی خود در چارچوب روابط دو جانبه و مسائل منطقه بحث و گفت‌وگو می کند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: