برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره کلاهبرداری گسترده سایت های جعلی یارانه از یارانه بگیران، هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما: سرهنگ محمد مهدی کاکوان، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از جعل سایت اصلی Refahi.ir خبر داد و گفت: سایت های جعلی به هیچ عنوان با سایت اصلی یارانه مطابقت ندارد.

وی افزود: در دو هفته اخیر پیامک هایی مبنی بر قطع شدن یارانه برای یارانه بگیران ارسال و از آن ها خواسته شده برای رفع مشکل ، اطلاعات تکمیلی خود را به همراه شماره کارت و رمز عبور در سایت مربوط ثبت کنند.

سرهنگ کاکوان با اشاره به اینکه سایت های جعلی معمولا با نشانی یارانه 24 ، یارانه دش، دات و موارد دیگر طراحی شده است، گفت: هر فرد یا سایتی که از مردم در خواست شماره کارت و رمز عبور کند ، حتی از سوی نهادهای حکومتی ، جعلی و فاقد اعتبار است.

وی از مردم خواست به هیچ وجه با ورود به این سایت های جعلی ، شماره حساب و رمز خود را در اختیار کلاهبرداران قرار ندهند؛ زیرا برای نقل و انتقال پول یا یارانه به حساب افراد فقط شماره کارت یا شماره حساب کافی است.

سرهنگ کاکوان از شناسایی جاعل سایت یارانه خبر داد و افزود: متاسفانه متهم در خارج از کشور است اما پیگیری های قضایی برای دستگیری و استرداد وی در حال انجام است.

وی با اشاره به دو شگرد متقلبانه این متهم برای جابجایی حساب های پولی گفت:پلیس فتا موفق شد حسابی که متهم قصد انتقال آن را به خارج از کشور داشت با موجودی 55 میلیون تومان که البته هنوز شاکی ندارد، مسدود کند.

سرهنگ کاکوان از تشکیل 12 فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش 48 میلیون تومان در این زمینه در تهران خبر داد و افزود: اطمینان داریم دیگر هموطنان نیز در شهرهای مختلف کشورمان از این کلاهبرداری ها آسیب دیده اند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: به محض روشن شدن کامل موضوع و دستگیری متهم اطلاع رسانی خواهد شد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: