برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
مدیرکل سازمان دیده‌بان حقوق بشر در ادامه انتقادات از حذف عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان سازمان ملل، تاکید کرده که بان‌کی‌مون اجازه داده ریاض با پول او را ساکت کند.
فارس: مدیرکل سازمان دیده‌بان حقوق بشر که روز چهارشنبه گفته بود که به دلیل حذف عربستان سعودی و اسرائیل از لیست ناقضان حقوق کودکان، بان‌کی‌مون باید شرم کند، حالا از ساکت شدن سازمان ملل تحت فشار ریاض به شدت انتقاد کرد.سازمان ملل این هفته ائتلاف سعودی را به دلیل حمله به مراکز غیرنظامی و کشته و زخمی کردن صدها کودک در یمن، در فهرست سیاه قرار داد. این اقدام با واکنش تند عربستان سعودی روبرو شده و دبیرکل در اقدامی بی‌سابقه و تنها ساعاتی بعد از اعلام خشم ریاض، نام عربستان را «تا مشخص شدن نتایج تحقیقات مشترک» از فهرست حذف کرد

این اقدام با انتقادات شدید بین‌المللی و حقوق بشری مواجه شده و در همین راستا، رئیس دیده‌بان حقوق بشر در انتقاد از حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان تصریح کرد که دبیرکل سازمان ملل باید شرم کند(جزئیات بیشتر).

کنت روث در تازه‌ترین انتقادش از این اقدام تصریح کرد: «اگر بان‌کی‌مون اجازه می‌دهد پول سعودی ساکتش کند، دیگر حرف سازمان ملل(برای ملت‌های فقیر) چه اعتباری دارد؟».

وی همچنین تصویری از بان‌کی‌مون را منتشر کرده که در آن عربستان سعودی با پول خود در حال ساکت کردن دبیرکل سازمان ملل است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: