برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۶
نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به انجام معاملات اقتصادی سودآور با دیکتاتور سابق لیبی اعتراف کرده است.
فارس: دونالد ترامپ، نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای که به تازگی انجام داده به داشتن روابط مالی با معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی اعتراف کرده است. 

واشنگتن‌پست روز چهارشنبه نوشته که اعتراف روز دوشنبه ترامپ در مصاحبه با سی‌بی‌اس درباره انجام معامله‌ای با قذافی در سالهای قبل باعث شده که روابط او با دیکتاتور سابق لیبی بیش از پیش زیر ذره‌بین قرار بگیرد.

 میلیاردر جنجالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن مصاحبه گفت: «فراموش نکنید که من تنها کسی هستم که (با قذافی معامله کردم). اگر یادتان باشد، من از (معامله با) قذافی پول زیادی به دست آوردم.»

وی افزود: «او به این کشور (آمریکا) آمد و چون به محلی برای اقامت نیاز داشت، مجبور شد با من معامله بکند.»

ترامپ همچنین گفت: «او ثروت زیادی نصیب من کرد، اما خودش، هرگز در آنجا اقامت نکرد و همین موضوع به جوک بزرگی تبدیل شد.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته اشاره ترامپ به اتفاق عجیبی است که در سال 2009 رخ داد. قذافی که در آن زمان برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود به دنبال مکانی برای برپا کردن چادر معروفش بود. دیکتاتور لیبی بعد از آنکه نتوانست در پارک منهتن مکان مناسب برای استقرارش را پیدا کند، یکی از زمین‌های ترامپ که در شهر بدفورد در حومه نیویورک واقع شده بود را اجاره کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: