برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
مدیر دیده‌بان حقوق بشر با انتقاد از اقدام سازمان ملل به حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان تصریح کرد دبیرکل این سازمان باید از این اقدام خجالت بکشد.
فارس: در ادامه انتقادها از اقدام سازمان ملل در حذف نام عربستان سعودی از لیست کشورهای ناقض حقوق کودکان، یک چهره شناخته شده حقوق بشری تاکید کرده که بان‌کی‌مون به خاطر این کار باید شرم کند.

سازمان ملل این هفته ائتلاف سعودی را به دلیل حمله به مراکز غیرنظامی و کشته و زخمی کردن صدها کودک در یمن، در فهرست سیاه قرار داد. این اقدام با واکنش تند عربستان سعودی روبرو شده و دبیرکل در اقدامی بی‌سابقه و تنها ساعاتی بعد از اعلام خشم ریاض، نام عربستان را «تا مشخص شدن نتایج تحقیقات مشترک» از فهرست حذف کرد.

از سوی دیگر رویترز هم گزارش داده که تهدید ریاض به قطع کمک‌های مالی و فشار گسترده دیپلماتیک، دبیرکل سازمان ملل را وادار کرد نام عربستان را از فهرست ناقضان حقوق کودکان خط بزند.

حذف عربستان سعودی از لیست ناقضان حقوق کودکان در حالی صورت گرفت که سال گذشته هم این سازمان به دنبال فشارهای صهیونیست‌ها و حامیانش، رژیم صهیونیستی را از فهرست ناقضان حقوق کودکان حذف کرده بود.

در تازه‌ترین مخالفت‌ها و انتقادات از اقدام اخیر سازمان ملل مدیر دیده‌بان حقوق بشر گفته که بان‌کی‌مون باید از نبودن عربستان سعودی و اسرائیل در لیست ناقضان حقوق کودکان خجالت بکشد.

«کنت روث» تصریح کرد: «بان کی مون با لیست حاضر در فهرست شرم خود، شرمگین است اگر او اسرائیل و عربستان سعودی را از (فهرست ناقضان حقوق کودکان) مستثنی می‌کند».

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: