برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
معاون وزیر اقتصاد:
سعید شیرکوند گفت: وضعیت اقتصادی کشور به هیچ عنوان در شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی نیست؛ آقای روحانی باید به مطالبات اقتصادی مردم پاسخ مناسب و قانع‌کننده بدهد.
روزنامه اصلاح طلب آرمان امروز طی گفتگویی با سعید شیرکوند معاون وزیر اقتصاد دولت اصلاحات به ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت و همچنین لزوم ترمیم کابینه دولت پرداخت.

سعید شیرکوند با بیان اینکه دستاوردهای اقتصادی کشور با پتانسیل موجود در زمینه منابع طبیعی و منابع انسانی همخوانی ندارد، عنوان کرد: پتانسیل موجود در اقتصاد ایران اعم از طبیعی و انسانی بسیار فراتر از دستاوردهای اقتصادی است و مردم به این تفاوت پی برده‌اند و خواستار تعدیل این وضعیت هستند. در نتیجه مهم‌ترین خطری که اقتصاد دولت آقای روحانی را تهدید می‌کند فاصله بین «درون داد» و «برون داد» است.

وی تاکید کرد: وضعیت اقتصادی کشور به هیچ عنوان در شان مردم و نظام جمهوری اسلامی نیست. آقای روحانی باید به مطالبات اقتصادی مردم پاسخ مناسب و قانع‌کننده بدهد.

معاون وزیر اقتصاد دولت اصلاحات به مطالبات معیشتی مردم اشاره کرد و اظهار داشت: اگر دولت تدبیر و امید نتواند پاسخ مناسبی به مطالبات و توقعات مردم بدهد جامعه دچار یاس و سرخوردگی می‌شود و مردم نسبت به آینده ناامید می‌شوند.

وی افزود: اگر آقای روحانی تمایل دارد به سمت کمال و بهتر شدن امور حرکت کند باید تیم اقتصادی خود را نیز ترمیم کند و در این مساله هیچ شکی وجود ندارد.

شیرکوند با بیان اینکه روحانی با پشتوانه یک حزب مشخص به ریاست‌جمهوری نرسید و مانند اغلب روسای جمهور گذشته ایران برنامه‌های خود را پس از اینکه به ریاست‌جمهوری برگزیده شد تدوین کرد، اظهار داشت: نمی‌توان توقع داشت آقای روحانی از روز اولی که به ریاست‌جمهوری برگزیده شد با برنامه دقیق و منظم کار خود را آغاز کرده باشد. آقای روحانی حتی در انتخاب اعضای کابینه نیز وقت و زمان مناسب در اختیار نداشت.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: