برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۴۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
یک سناتور ارشد آمریکایی روز سه شنبه گفت: تمایل دارم تا قانون تمدید تحریمهای ایران تصویب شود و کنگره بتواند تحریمهای جدیدی را در صورت لزوم علیه ایران اعمال کند.
نسیم: به گزارش رویترز، قانون تحریمهای ایران که بر اساس آن تحریمهای هسته ای، موشکی و تروریسم علیه تهران اعمال می شود، در پایان 2016 میلادی منقضی خواهد شد و دموکراتها و جمهوریخواهان کنگره از تمدید آن حمایت کرده اند.

ولی بن کاردین سناتور دموکرات و عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا به این مساله اذعان کرد که نمایندگان آمریکایی هنوز در خصوص یک طرح پیشنهادی برای اعمال تحریمهای جدید علیه ایران و تمدید قانون تحریمها علیه تهران، متحد نشده اند تا بتوان این طرح را به قانون تبدیل کرد.

وی تأکید کرد: نمایندگان دیدگاه‌های مختلفی دارند.

دولت اوباما نیز به کنگره هشدار داده است که با اعمال هرگونه تحریم جدیدی که مغایر با توافق هسته‌ای بین‌المللی باشد، مخالفت خواهد کرد.

باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا نیز تاکید کرد: در حال همکاری با کاردین برای تنظیم این قانون هستم و امیدوارم که حمایت هر دو حزب را جلب کند.

کاردین یکی از چند سناتور دموکرات است که همراه با جمهوریخواهان با توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران، مخالفت کرده است. البته وی بعداً از نمایندگان آمریکایی خواست تا پس از شکست تلاش جمهوری‌خواهان برای مخالفت با این توافق هسته‌ای آن را قبول کنند.

ماه گذشته نیز دو سناتور دموکرات یعنی تیم کاین و کریس مورفی یک طرح جداگانه را پیشنهاد دادند تا قانون تحریم‌های ایران را تمدید کنند، آن هم تا زمانی که دولت اوباما بتواند صلح‌آمیز بودن مطلق برنامه هسته ای ایران را تضمین کند.

کیلی آیوت سناتور جمهوری‌خواه به همراه 18 سناتور دیگر نیز طرح جداگانه‌ای را ارائه داده‌اند که خواستار تمدید تحریمهای ایران تا سال 2031 میلادی است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: