برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
هواداران استقلال دوست دارند مجتبی جباری پس از سه فصل حضور در الاهلی قطر مجددا به اردوی آبی ها بازگردد با این حال از نگاه آمار بعید به نظر می رسد کادر فنی این تیم قطری راضی به از دست دادن زیدان آبی ها شود.
مشرق:هواداران استقلال امیدوارند تا بلکه مجتبی جباری پس از سه فصل حضور در الاهلی قطر به ایران بازگردد. آبی‌ها از بازیکن محبوب‌شان خاطرات خوش فراوانی دارند و می‌اندیشند با برگشتن این هافبک بازیساز به استقلال، دوباره «قهرمانی» به تیم‌شان روی خوش نشان می‌دهد.

اما آیا شایعه جدایی مجتبی از الاهلی به واقعیت خواهد پیوست؟
جباری یک فصل دیگر با تیم قطری قرارداد دارد با این حال گفته می‌شود هافبک سابق تیم‌ملی ایران از نگاه سرمربی تیم – یوسف آدم- باید راهی لیست خروجی‌های الاهلی شود.

آدم موافق جباری

با تمام این اوصاف، از نگاه آمار جای پای مجتبی جباری حتی زمانی که مربیان الاهلی تغییر پیدا کردند هم در این تیم محکم بود. زیدان آبی‌ها از وقتی در میانه راه فصل اخیر یوسف آدم قطری سرمربی شد نه تنها جایگاهش را از دست نداد که مثل همیشه یکی از مردان همیشه حاضر در ترکیب اصلی الاهلی بود. با این حساب بعید به نظر می‌رسد سرمربی قطری الاهلی تقاضای جدایی این بازیکن را به متولیان باشگاه ارسال کند.

فقط یک بازی نبود

در فصل 16-2015 لیگ ستارگان زلاتکو کرانچار تا پایان هفته شانزدهم، سرمربی الاهلی بود و پس از آن یوسف آدم روی نیمکت این تیم نشست.

آدم طی 10 دیدار باقی مانده فصل 9 مرتبه جباری را وارد ترکیب اصلی کرد در حالی که این بازیکن فقط بازی برابر لخویا (هفته 25) را به دلیل محرومیت از دست داد. جالب اینکه سرمربی قطری از جباری در 8 دیدار از 9 مسابقه 90 دقیقه به مجتبی میدان داد و تنها در یک دیدار از دقیقه 65 این بازیکن تاثیرگذار را تعویض کرد.

ماچالا درس عبرت شد

مجتبی جباری طی 3 فصل 66 بازی در لیگ ستارگان انجام داد، در حالی که فقط 2 مرتبه بازی‌ها را از روی نیمکت دنبال کرد. این بازیکن فقط در فصل نخست حضورش میان مردان الاهلی با نظر میلان ماچالا دیدارهای تیمش مقابل العربی (هفته چهارم) و الوکره (هفته بیست و پنجم) را از روی نیمکت دنبال کرد.

نکته قابل تامل اینکه الاهلی در هر دو دیدار یادشده با نتیجه مشابه 4 بر یک شکست خورد تا میلان ماچالا و جانشینانش در الاهلی هرگز هوس نکنند جباری را روی نیمکت ذخیره‌ها بنشانند.

حال باید دید آیا متولیان الاهلی حاضر می‌شوند تحت هر شرایطی چنین بازیکنی را از دست بدهند؟

عملکرد مجتبی جباری در الاهلی قطر

فصلتعداد بازیحضور در ترکیب اصلیمجموع دقایق بازیگل زدهرتبه تیمنکته ویژه
14-2013211916595ششمپاس‌های مجتبی یکی از عوامل آقای گلی دیاکو با 22 گل از الاهلی شد
15-2014212118676پنجمبه السیلیه (3)، العربی، الخور و السد گل زد
16-2015242421103ششمبیشتر از دو فصل قبلی در ترکیب الاهلی قرار گرفت و بازی کرد
مجموع6664563614--
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: