برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
عضو کانون عالی شورای اسلامی کار کشور معتقد است تک رقمی کردن نرخ بیکاری تنها به یک شرط امکانپذیر است و آن، این که کشور از حالت رکود خارج شود.
ایسنا: علی اصلانی اظهار کرد: اگر چه آرامشی که هم اکنون بر کارگاه‌ها و بنگاه‌ها برگشته تا حدودی رضایت بخش است اما کارگران زمانی احساس می‌کنند تورم و بیکاری پایین آمده که خروج از رکود و رشد اقتصادی را شاهد باشند.

وی افزود: در حال حاضر 60 درصد واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی دچار مشکل هستند و این مشکل هم بیشتر عدم نقدینگی است، از طرفی کاهش قدرت خرید هم موجب شده تا اجناس فروش نرفته و در انبارها تلنبار شود و ادامه این وضعیت به تولید لطمه بزند.

اصلانی تک رقمی کردن نرخ بیکاری تا پایان سال 1395 را محتمل ندانست و گفت: این امر مستلزم دستیابی به رشد اقتصادی است و زمانی که کشور مسیر رشد و پویایی اقتصاد را طی کند هم بازار اشتغال جان می‌گیرد و هم تولید و بهره وری بالا می‌رود.

این مقام مسئول کارگری با اشاره به تصویب 16 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بنگاه‌های خرد و کوچک در شورای عالی اشتغال، اظهار کرد: اگر این مبالغ صرف تولید و احیای کارگاههای راکد و تقویت بنگاههای کوچک و متوسط اقتصادی شود اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: استراتژی دولت کمک به بنگاه‌های کوچک و متوسط است و تعدادی از بانکها نیز در این راستا پرداخت تسهیلات به این بنگاهها را در دستور کار قرار داده‌اند که امیدواریم گام موثری در جهت حل بیکاری و تحرک بازار کار و اشتغال باشد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: