برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که دولت این کشور قصد دارد علیه شبکه‌های ماهواره‌ای حامی داعش که برخی از آنها عراقی هستند، شکایت کند.
ایسنا: به گزارش شبکه ماهواره‌ای سومریه‌نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق گفت: همزمان با آغاز عملیات آزادسازی فلوجه، برخی گروه‌ها در راستای حمایت از داعش و عقاید و افکار این گروه فعالیت‌هایی را آغاز کردند و عراق قصد دارد از تمامی شبکه‌های ماهواره‌ای که تبلیغ داعش را کرده و از این گروه تروریستی حمایت می‌کنند، در دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند.

العبادی با اشاره به اینکه برخی شبکه‌های عراقی نیز در این فهرست دیده می‌شوند، تاکید کرد: یک حرف و سخن اشتباه می‌تواند مردم را به کشتن دهد.

نخست‌وزیر عراق با اشاره به اینکه غیرنظامیان در عملیات‌های نظامی از الویت اصلی برخوردارند،گفت: به زودی علیه این شبکه‌های ماهواره‌ای در دادگاه‌های بین‌المللی شکایت خواهیم کرد.

از سوی دیگر جنگنده‌های سوخوی عراق روز شنبه موفق شدند هشت پایگاه داعش واقع در نزدیکی منطقه "عامریه" در فلوجه و شرق شهر الرمادی را تخریب کنند. طبق بیانیه فرماندهی عملیات الانبار، جنگنده‌های سوخو در این حملات تمامی اعضای داعش را که در منطقه البوهری در نزدیکی عامریه و ابوعلی الجاسم واقع در شرق الرمادی بودند از پای درآوردند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: