برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۸
با توجه اهمیت مقوله فرهنگ در هر جامعه و رسالت اصحاب رسانه برای اهتمام نسبت به امر تولید محتوای متناسب با ارزش ها و هنجارهای فرهنگی جامعه، حوزه تئاتر و سینما خبرگزاری میزان قصد دارد به صورت هفتگی اخبار و رویدادهای این حوزه از مقوله فرهنگ را که در میان عموم مردم از طرفداران بسیاری برخوردار است در راستای همان رسالت فوق الذکر منعکس کند.
تعطیلی مساجد پس از اقامه نماز، زیبنده کشور اسلامی نیست

میزان: محمد پیرهادی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «به‌نام پدر» مسجد را مکان امن و پناهگاه مردم دانست و گفت: مسجد اداره نیست که فقط در ساعات خاصی باز شود و بعد از آن نیز تعطیل شود. متاسفانه امروزه مساجد جامعه ما تنها در وقت نماز باز می‌شوند و نیم‌ساعت بعد از اذان نیز تعطیل می‌شوند.

پیرهادی ادامه داد: این واقعیت در حقیقت یک بحران است. اینکه در کشوری که ادعای ام‌القری بودن را دارد، با مساجد مثل اداره و سازمان برخورد شود، یک فاجعه است. امروزه اگر یک تهرانی بخواهد یک ساعت بعد از اذان در مسجد نماز بخواند، در تمام تهران یک مسجد باز پیدا نخواهد کرد حتی در جنوب تهران. 

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «به‌نام پدر»، اظهار کرد: در تمام کشورهای اسلامی حتی کشورهایی که مردم روی خواندن نماز جماعت اصرار دارند و در وقت نماز کار و کاسبی خود را تعطیل می‌کنند نیز مسجد پس از نماز بسته نمی‌شود چراکه مسجد پناهگاه مسلمانان است و نباید تعطیل شود.

وی تصریح کرد: تعطیلی مساجد بعد از اذان، زیبنده کشوری مانند ایران نیست، کشوری که حاکمیت اسلامی دارد و مردم آن ملتی مقید به دین اسلام هستند این در حالیست که در ایران مراکز و نهادهای متولی با امور مساجد وجود دارد که راهبری این حوزه را برعهده دارند. با وجود اینهمه ظرفیت باز هم شاهد چنین اتفاق ناشایستی در جامعه ایرانی هستیم.

پیرهادی یادآور شد: پیش از انقلاب که حکومت نه تنها با مسجد رابطه خوبی نداشت بلکه با روحانیت نیز زاویه داشت اما با این حال مردم با هزینه شخصی مسجد می‌ساختند، هیأت‌امناء منصوب می‌کردند و تمام امور جاری اجتماعی خود را در مسجد و زیر لوای این مکان مقدس انجام می‌دادند. در چنین فضایی مسجد پایگاه جمع‌شدن جوانان و فعالیت‌های آنان بود، مردم مشکلات و چالش‌های خود را در مسجد مطرح و رفع می‌کردند و پایه‌های تفکری جامعه در مسجد بنا گذاشته می‌شد.

وی تصریح کرد: امروزه که حکومت اسلامی در کشور وجود دارد، مسجد بیش از هر زمانی مهجور و مظلوم است تا جاییکه به سطح یک اداره تنزل پیدا کرده است و این ناشی از سوءمدیریت متولیان است. از سوی دیگر امام‌جماعت مسجد که در گذشته امین و معتمد مردم بود، به صورت مداوم با مردم محله ارتباط داشت، با حضور در منازل آنان خود را در بطن مشکلاتشان قرار می‌داد و خود را در قبال اتفاقات محله مسئول می‌دانست امروزه مانند یک کارمند دولتی سر ساعت خاصی به مسجد می‌آید و بعد از خواندن نماز نیز از مسجد خارج می‌شود. کار و مسؤلیت امام‌جماعت تنها امامت در نماز نبوده و نیست!

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دعوت» یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی هنوز پس از سال‌ها با حضور در منازل شهداء، از نزدیک با مشکلات آن ها آشنا می‌شوند. این سنت رهبری را ائمه جماعات تا چه حد عملی می‌کنند؟ به جرأت می‌توان گفت هیچی!

پیرهادی اضافه کرد: در برخی موارد نیز مشاهده می‌شود حیاط مسجد به مغازه تغییر کاربری می‌دهد و یا زیر مساجد مرکز تجاری احداث می‌کنند. این توهین بزرگی به حرمت مسجد است. 

وی خاطرنشان کرد: تعطیلی مساجد پس از اذان و نماز خواندن برخی مردم زیرپل و در خیابان در ساعات پس از اذان، مایه شرمساری است برای یک کشور مسلمان که حکومت اسلامی دارد.

بلیت سینماهای کشور در ماه مبارک رمضان نیم بها می شود

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: در جلسه امروز شورا قرارداد فیلم سینمایی "آب نبات چوبی" در گروه سینمایی کوروش بعد از "دراکولا" ثبت شد همچنین فیلمهای "عادت نمی کنیم "ایستاده در غبار" و "ننه نقلی" به ترتیب با سر گروهی اریکه ایرانیان، زندگی و ماندانا از چهارشنبه همین هفته اکران می شود.

وی افزود: از 16 خرداد ماه هم طرح ویژه ماه مبارک رمضان در پردیس های سینمایی آغاز می شود و پردیس های سینمایی می توانند فیلمهایی که در سال 95 اکران شده و سقف نمایش ده هفته ای آنها به پایان رسیده را با اخذ حواله  بعد از سانس موظف به نمایش بگذارند.

فرجی خاطر نشان کرد: در ماه مبارک رمضان بهای بلیط در کلیه سینماها تا زمان افطار به صورت نیم بها و بعد از افطار به صورت کامل است.

زندگی با حقوق یک میلیون و سیصد هزار تومانی وزارت ارشاد

سعید نورالهی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: حدود دو سال است که بیکار هستم این در حالی است که شبکه های تلویزیونی هم برنامه هایی برای پخش ندارند.

وی افزود: من بازنشسته وزارت ارشاد هستم و با  حقوق یک میلیون و سیصد هزار تومانی آن زندگی می کنم، دو فرزند دارم و پسر بزرگم با وجود این که لیسانس حسابدرای دارد دو سال است که بیکار است دخترم هم در خانه بیکار نشسته است. از شدت بیکاری تنها درخانه استراحت می کنم و گاهی اوقات تنها قدم می زنم.

نورالهی ادامه داد: به چند نفر از کارگردانان سینما و تلویزیون برای بازی در فیلم هایشان زنگ زدم اما آنها هنوز برای کار پیشنهادی به من نداده اند.

بازیگر "لیلی با من است"خاطر نشان کرد:  این روزها هیچ کس به من زنگ نزده تا ببیند زنده هستم یا مرده ام حتی دوستانم هم با من تماس نگرفته اند.

«دلبری» یک سوپرایز در کارنامه کاری من است

عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون درباره فیلم سینمایی«دلبری» به کارگردانی جلال اشکذری گفت: به نظرم نقش من در «دلبری» متفاوت ترین نقشی است که تا به حال بازی کرده ام و در کارنامه من دیده می شود، در واقع  «دلبری» یک سوپرایز در کارنامه کاری من است. من همیشه دنبال فرصتی بودم که در این قالب نقش ها ظاهر شوم.
 
وی افزود: این نقش هم به لحاظ تکنیکی و فنی و هم به لحاظ ادای دین نقش متفاوت، و با وجود کوتاه بودن تاثیر گذار و  خوب است که امیدوارم بازتاب خوبی هم داشته باشد.
 
غزالی عنوان کرد: نقش و کاراکتر من دراین فیلم بسیار متفاوت از فیلم سینمایی « اعترافات ذهن خطرناک من» است و باید دید چگونه ترقی و بالا رفتن در این نقش حس می شود.
 
این بازیگر ادامه داد: این نقش در راستای اهداف و ملاکهایی است که در ذهنم برای خودم در نظر گرفته ام،سعی می کنم از این استعداد و توانایی که خدا در وجودم قرار داده استفاده کنم و در سینمای ایران تاثیرگذار باشم، این موضوع برای من بسیار ارزشمند است اگر امروز در انتخاب نقش حساسیت دارم به دلیل احترامی است که برای مخاطبان قائل هستم،«دلبری» جزء آن نقش هایی است که من در راستای اهدافم آن را انتخاب کردم و باید بازتاب آن را دید.
 
بازیگر «وضعیت سفید» گفت: امیدوارم تا آن هنگام که هستیم و به ایفای نقش می پردازیم تاثیرگذار باشیم زیرا  اصالت و هدف گذاری ما این است که مخاطب را به سالنهای سینما بکشانیم.

احتمال اضافه شدن عروسک‌های جدید در کنار "جناب خان"

سید علی احمدی تهیه کننده برنامه "خندوانه" با اشاره به روند حضور عروسک "جناب خان" در این برنامه گفت: برای حضور "جناب خان" در برنامه از قبل پیش بینی هایی انجام شده و براساس آن این شخصیت عروسکی در فواصل زمانی مشخص ماهانه در برنامه حاضر می شود.

وی ادامه داد: درباره مسابقه "لباهنگ" که سری نخست آن با موفقیت برگزار شد، در حال تدارک سری دوم آن هستیم و در صورتی که فکرهایمان در این خصوص به نتیجه برسد، مسابقه "لباهنگ" دوباره برگزار می شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه صحبت های مطرح شده درباره حضور چند شخصیت عروسکی دیگر در "خندوانه" که پیش از آغاز پخش فصل سوم این برنامه مطرح بود، به کجا رسید، خاطرنشان کرد: برای حضور چند شخصیت عروسکی دیگر در کنار جناب خان، در حال برنامه ریزی هستیم و شاید به زودی و در فصل سوم برنامه، این اتفاق رخ بدهد.

در"ناردون" لهجه شمالی دارم/دیگر آن مادر مهربان نیستم

پوراندخت مهیمن بازیگر سینما و تلویزیون گفت: پیش از عید دو فیلم سینمایی با عنوان "ناردون" به کارگردانی فریدون حسن پور و "عطر تلخ ، عطر شیرین" به  کارگردانی ناصرمحمدی را به پایان رساندم.

وی تصریح کرد: در توضیح ویژگی های فیلم سینمایی "ناردون" باید بگویم این فیلم یک کار متفاوت است که من در آن لهجه شمالی دارم. من همواره گفته ام که دوست دارم نقش های متفاوتی را تجربه کنم هر چند که اکثر اوقات نقش یک مادر مهربان رابازی کرده ام و این موضوع برای مردم جا افتاده است اما به عنوان یک بازیگر دوست دارم نقشهای مختلفی را بازی کنم. در ناردون دیگر آن مادر مهربان نیستم.

وی افزود: فکر می کنم این فیلم بعد از ماه مبارک رمضان به صورت همزمان با "عطر تلخ عطر شیرین "اکران شود.

مهیمن عنوان کرد: "عطر تلخ ، عطر شیرین" هم بازگو کننده زندگی رئال یک خانواده مرفه است که یک پسر بیمار دارند.

این بازیگر خاطرنشان کرد: این ورزها بسیار پر کار هستم و فکر می کنم به زودی هم چند پروژه به من پیشنهاد شود.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: