برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
مدیر حقوقی باشگاه نفت تهران گفت: افرادی که با فسخ یکجانبه از نفت جدا شدند باید به نفت برگردند.
کاپ: حسین آل اسحاق در گفت و گو با رادیو ورزش در باره موضوع فسخ یکطرفه قرارداد دو تن از اعضای تیم فوتبال بزرگسالان نفت تهران اظهار داشت: اگر بازیکن یا مربی قراردادش را به صورت یکطرفه فسخ کرده اند باید دید که آیا پایان فصل پایان جام حذفی است یا لیگ؟ ما اسم اشخاص را نبریم ولی این موضوع را مطرح می کنیم که فسخ یکجانبه چند رکن دارد که باید به آنها پرداخت.

یکی از آنها به صراحت در ماده 23 آیین نامه نقل و انتقالات بند 12 تصریح دارد که تا پایان فصل فوتبال هیچ یک از اعضای تیم نمی تواند از تیم جدا شود. آیا ملاک این فصل فوتبال لیگ برتر است یا جام حذفی؟ دوستان برداشت شخصی کرده اند و چون نفت در دی ماه از جام حذفی کنار رفته است اینگونه تلقی کرده اند. وقتی جام حذفی برای نفت پایان یافت کل رقابت هایش هنوز تمام نشده بود. پایان فصل فوتبال یعنی پایان مسابقات و این نکته در قرارداد ها به صراحت ذکر شده است.

وی ادامه داد: وقتی ما از جام حذفی حذف شدیم نگفتند پایان جام حذفی برای نفت. ما از این طریق دنبال این هستیم که جلوی تضییع حق بازیکنان را هم بگیریم. ما از نونهالان تا الان روی اینها کار کرده ایم و میوه رسیده را می خواهیم بهره برداری کنیم. یکی از دلایل اصلی بروز این مشکل عمل نکردن سازمان لیگ و فدراسیون به تعهدات شان در قبال باشگاه ها بوده است. ما به دنبال عدم ایفای حق باشگاه ها هستیم.

عضو حقوقی باشگاه نفت تهران تأکید کرد: این آقایان نمی توانند یکطرفه قراردادشان را فسخ کنند. نکته دیگر اینکه فسخ یکجانبه باید با حکم کمیته انضباطی باشد. این افراد با استناد به دریافت کمتر از 50 درصد از قراردادشان از تیم جدا شده اند ولی چه کسی ثابت کرده است که ما بیشتر از این مقدار به آنها پرداخت نکرده ایم؟ اینها سرمایه های باشگاه هستند. ما بازیکنی داریم که سه ساله قراردادش با 100 میلیون تومان قرارداد بسته ولی الان 2 میلیارد می ارزد. این اصلا درست نیست. چرا در کمیته انضباطی دو نفر از سه نفر رأی صادر کرده اند. اگر رأی شان شخصی باشد باطل است و اگر هم حقوقی باشد چون بدون تشکیل جلسه حقوقی و نماینده باشگاه بوده باز هم باطل است.

وی در این باره که حالا باشگاه نفت چه خواسته ای در قبال جدایی بیرانوند و منصوریان از نفت تهران دارد گفت: نفت چه می خواهد؟ آقایانی که اشتباه کرده اند باید خطای خود را گردن بگیرند و این افراد کماکان جزو اعضای باشگاه ما هستند. بازیکن و مربی باید به باشگاه برگردند. این روال قانونی اش است که باشگاه هایی که این افراد را می خواهند باید با ما مذاکره کنند نه اینکه خودشان اقدام کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: