برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۶
این در حالی است که بیشتر اقشار کم درآمد جامعه، برای رسیدن به آرزوی چند ساله خود به مسکن مهر امیدوار بودند و گمان می کردند با وجود حقوق ناچیز خود می توانند به راحتی صاحبخانه شوند اما...
به گزارش خبرایرانی، به گفته «مقداد همتی» کارشناس سیاست‌گذاری زمین و مسکن ، زمانی که پروژه مسکن مهر راه اندازی شده تمام انشعابات ۲۰میلیون تومان تمام شد اما متاسفانه به علت عملکرد نادرست مدیریتی در پردیس این امر مشمول مرور زمان شد و با توجه به اینکه هر پروژه‌ای که مشمول مرور زمان بشود قیمت‌ آن با برمبنای تورم افزایش پیدا می‌کند در نتیجه ۲۰ میلیون تومان هزینه به جیب مردم تحمیل شد.

این در حالی است که بیشتر اقشار کم درآمد جامعه، برای رسیدن به آرزوی چند ساله خود به مسکن مهر امیدوار بودند و گمان می کردند با وجود حقوق ناچیز خود می توانند به راحتی صاحبخانه شوند اما متاسفانه عملکرد نادرست مدیریتی، آرزوی آنها را نقش بر آب کرده و این قشر کم درآمد متحمل هزینه های مازاد برای تحویل واحدهای مسکونی خود شدند.

در همین رابطه همتی اظهار داشت: از اواخر دولت دهم، وام خرید مسکن ۲۰ میلیون بود اما الان ۸ برابر شده است و دولت فکر می‌کرد که با این امر رکورد برداشته بشود اما رکود آنقدر سنگین بود که این امر هم محقق نشد مضافا براینکه تعداد وامی که بانک مسکن می‌خواهد بدهد تعداد قابل توجهی نیست و این را باید گذاشت در کنار بازپرداخت‌های سنگین و سود ۱۸درصدی که این وام‌ها دارد.

از سوی دیگر، در شرایطی که اکثر پروژه های مسکن مهر به دلیل برخی مشکلات به حالت نیمه تعلیق درآمده یا برخی به کلی خوابیده است احتمال آلودگی آب در یکی از فازهای شهر جدید پردیس بر این مشکل افزوده است.

یکی از این دلایل و البته شاید بتوان گفت مهم ترین دلیل آن، کمبود متقاضی برای واحدهای در حال تکمیل این پروژه است به گونه ای که با گذشت دوماه از تعدیل شرایط واگذاری مسکن، فقط ۱۰۰۰ واحد یعنی تنها ۸۴ صدم درصد واحدهای مکسن مهر فروخته شده است که این از عدم تمایل مردم به خرید واحدها خبر می دهد. در همین حال احتمال آلودگی آب در فاز ۱۱باعث تاخیر واگذاری شده که همین خلف وعده ها در تحویل واحدها، نقش پررنگی در کاهش استقبال متقاضیان داشته باشد.

پس از چند ماه تاخیر و خلف وعده در تحویل واحدهای مسکن مهر، سرانجام قرار شد که ۱۹ اردیبهشت امسال ۴۵۵۰ مسکن مهر در فاز ۱۱ پردیس با حضور مقامات مسئول افتتاح شود با اعلام این تصمیم، رسانه ها آماده پوششش خبری این رویداد بودند تا افتتاح این فاز را به تیتر خبر یک خود تبدیل کنند که درست در روز افتتاحیه، مدیر عامل شهر پردیس از عقب افتادن واگذاری واحدها به دو هفته دیگر خبر داد.

«رجب صلاحی» طی نامه ای که از مدیرعامل آبفای استان تهران دریافت کرده بود اعلام کرد: احتمال آلودگی آب در فاز ۱۱ وجود دارد و چون پیشتر در شهر جدید پردیس، آلودگی آب باعث مسمومیت برخی شهروندان شده بود بنابراین سیستم آب رسانی ابتدا باید تحویل شرکت آب و فاضلاب شود تا پس از تایید از سوی وزارت بهداشت، این واحدها به متقاضیان تحویل داده شود.

به گفته مدیران وزارت نیرو، مدیران شهر پردیس قصد دارند آب آشامیدنی واحدهای مسکونی را از آب کارگاهی تامین کنند اما آب کارگاهی قابلیت شرب نداشته و تا زمانی که آب شرب این واحدها تایید نشود از تامین آب خودداری خواهد شد.

البته علاوه بر کمبود متقاضی برای واحدهای مسکن مهر، عوامل دیگری از جمله کمبود بودجه، ضعف مدیریت ، خدمات زیربنایی و روبنایی نیز در تعلیق این پروژه نقش مهمی بازی می کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها