برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
در سایه کم توجهی مسئولان اتفاق افتاد
ساعت 11 ظهر امروز یکی از حامیان حیوانات در گروه های تلگرامی از آتش زدن و بریدن سر سگ های پناهگاه بومهن خبر داد.
فردا: ساعت 11 ظهر روز گذشته یکی از حامیان حیوانات در گروه های تلگرامی از آتش زدن و بریدن سر سگ های پناهگاه بومهن خبر داد.

داستان از این قرار بود که مانی، مسئول این پناهگاه برای دقایقی از پناهگاه بیرون رفته و هنگام بازگشت می بیند که اتاقی که سگ ها داخل آن بودند آتش گرفته و سگ ها در آن سوخته اند. 27 سگ کشته شده اند و حالا کسی مسئولیت این ماجرا را بر عهده نمی گیرد.

در گوشه ای از اتاق دو توله سگ که چند روزی از تولدشان نمی گذشت بی جان افتاده و سرشان از تن شان جدا شده؛ توله سگ هایی که حتی تا امروز چشم هایشان را باز نکرده بودند و نمی دانستند به چه دنیایی آمده اند؟ 

سگ کشی این بار در بومهن +تصاویر 18+

مشخص نیست چه کسی با چه هدفی مرتکب این جنایت شده، مانی می گوید برخی از همسایه ها از وجود حیوانات گله مند بودند و به همسایه ها مشکوک است. همسایه ها هم نسبت به مانی مشکوک هستند و می گویند مانی اعتیاد دارد و یقینا بعد از مصرف مواد مخدر دچار توهم شده و این سگ های بی پناه را با بی رحمی کشته است.

سگ کشی این بار در بومهن +تصاویر 18+

سگ کشی این بار در بومهن +تصاویر 18+

مجتبی شاه ملکی یکی از اعضای جمعیت حامی حیوانات در این باره به خبرنگار «فردا» می گوید: دین اسلام از حیوانات حمایت می کند و راجع به این مسئله توصیه به محبت کرده است. اما چطور می شود که ما نسبت به این مسئله اینقدر بی توجه باشیم؟

شاه ملکی می افزاید: ما انسان ها باید به حقوق حیوانات احترام بگذاریم. در حالی که ما طبیعت را از این موجودات گرفته ایم، نباید نسبت به آنها بی رحم باشیم.

این عضو جمعیت حامی حیوانات ادامه می دهد: این پناهگاه ها با کمک های حامیان حیوانات می چرخد که به مراتب نواقصی را در مدیریت این دسته از مجموعه ها وارد می سازد. زیرا که برخی از مدیران پناهگاه چهره و سوابق مناسبی ندارند و این مسئله باعث منفی شدن دیدگاه جامعه نسبت به حمایت حیوانات می شود.

مجتبی شاه ملکی در پایان تاکید می کند: می توان با حمایت مسئولان محیط زیست مراکزی را برای نگه داری و درمان این حیوانات بی پناه در نظر گرفت. اما متاسفانه این موضوع دغدغه ای برای مسئولان به حساب نمی آید و آنها نسبت به این موضوعات احساس مسئولیت نمی کنند.

این اولین باری نیست که قصه تلخ کشتار بی رحمانه حیوانات در رسانه ها منتشر می شود، متاسفانه قانونی برای مقابله با این رفتارها و اسیر شدن حیوانات و کشتار وحشیانه آنها وجود ندارد. در این میان حیوانات قربانی نبود قانونی مناسب و ضعف N.G.Oها می شوند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: