برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز با حضور در شهر آفتاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.
خبرگزاری فارس: علی جنتی وزیر ارشاد در این بازدید با حضور در سالن ناشران عمومی با برخی از ناشران به گفت‌وگو پرداخت.

براساس این گزارش مخاطبان نمایشگاه کتاب و عموما جوانان با علی جنتی در غرفه‌های مورد بازدید عکس سلفی می‌گرفتند که وزیر ارشاد نیز با استقبال به خواسته‌ آنها پاسخ می‌داد.

جنتی ابتدا به غرفه خانه فرهنگ و هنر گویا رفت و با استاد فرشچیان از نقاشان و طراحان برجسته کشورمان چند دقیقه‌ای گفتگو کرد. او به فرشچیان گفت ما شما را به عنوان هنرمند نمی‌شناسیم چرا که شما انسان ارزشی هستید که فقط هنرمند نیست.

وی در ادامه پوستر روز آفرینش فرشچیان را مورد تمجید قرار داد و محتوای آن را عمیق دانست و گفت: این پوستر یکی از هنری ترین آثار آقای فرشچیان است که محتوای قدرتمندی دارد و باید از آن حراست کرد.

وی در ادامه با حضور در برخی غرفه‌ها از جمله هزاره ققنوس،‌چشمه، نی، هرمس، انتشارات انقلاب اسلامی، سوره مهر و ... با مسئولین غرفه به گفت‌وگو می‌پرداخت. برخی از غرفه داران از کمبود جا و متراژ غرفه گلایه داشتند که علی جنتی به آن‌ها می‌گفت انشاءالله سال آینده مکان بزرگترین با افزوده شدن یک سالن در اختیار خواهیم گذاشت.

در ادامه جنتی به غرفه دارالکتب اسلامی رفت و با آنجا با مرتضی اخوندی به گفت‌وگو پرداخت. آخوندی ضمن تبریک میلاد امام حسین (ع) و اعیاد ماه شعبان به وزیر ارشاد شیرینی تعارف کرد.

وقتی آقای وزیر رژیم گرفت! +عکس

جنتی گفت: بنده رژیم هستم اما برمی‌دارم. در ادامه جنتی با بیان اینکه سال 50 یک آقای آخوندی بود که در دانشگاه اصفهان با ایشان در جریان مبارزات سیاسی آشنا شده‌ام و دوره‌های بسیاری را داشتیم.

مرتضی آخوندی با بیان اینکه ایشان برادر من محمدرضا بود افزود: محمدرضا سال 56 و 5 روز قبل از شهادت آقا مصطفی خمینی به شهادت رسید.

وزیر ارشاد گفت: سالهای 49 تا 50 با ایشان آشنا بودم در مبارزات کنار هم بودیم. خداوند ایشان را رحمت کند.

جنتی سپس به غرفه دارالحدیث رفت و با تمجید از آثار ایت الله ری‌شهری آثار وی را بسیار خواندنی توصیف کرد خصوصا تمجید وزیر ارشاد از کتابی که درباره رجب علی خیاط بود موجب شد ایشان درخواست کنند این کتاب را مجدد ببینند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: