برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۳
مدیرکل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حدود پنج میلیون دانشجو در حال تحصیل در کشور هستند که متأسفانه نبود مدیریت صحیح برای این بخش از دانشجویان ممکن است در آینده کشور را با سونامی خطرآفرین بیکاری روبه‌رو کند.
اسماعیل قادری‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سراسری بازاریابی سوغات زیارتی در هتل میثاق مشهد، توسعه بازارهای بین‌المللی برای تولیدات صنایع‌دستی هنرمندان کشور را امری مطلوب در برنامه‌های اقتصادی کشور دانست و اظهار کرد: حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی در قالب ارتقای تولیدات و افزایش میزان فروش آن علاوه بر اینکه می‌تواند به توسعه کسب‌وکار کمک کند، بیکاری را نیز کاهش می‌دهد.

وی افزود: حدود پنج میلیون دانشجو در حال تحصیل در کشور هستند که حدود سه میلیون نفر از آن‌ها در رشته علوم انسانی و هنر تحصیل می‌کنند و متأسفانه نبود مدیریت صحیح برای این بخش از دانشجویان ممکن است در آینده کشور را با سونامی خطرآفرین بیکاری روبه‌رو کند.

مدیرکل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های نوآورانه همراه با حمایت از عرصه‌های مختلف علوم از جمله موضوعاتی است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.

قادری‌فر از گردش مالی بیش از 5 هزار میلیارد ریالی بازار سوغات چهار خیابان منتهی به حرم مطهر در مشهد خبر داد و تأکید کرد: این میزان گردش مالی حتی شامل سوغات فاقد کیفیت مطلوب نیز می‌شود.

* ایجاد مرکز نوآوری میراث فرهنگی در کشور

وی از ایجاد مرکز نوآوری سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد و گفت: این مرکز پس از انعقاد تفاهم‌نامه با پژوهشکده میراث فرهنگی سازمان صنایع‌دستی کشور ایجاد شد تا از نوآوری‌ها و ایده‌های عرصه صنایع‌دستی حمایت کند.

مدیرکل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: ایجاد ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز همراه با ایجاد کانون‌های هماهنگی دانش با صنعت و بازار از جمله اقداماتی بوده که برای حمایت از فعالان این عرصه صورت گرفته است.

قادری‌فر تأکید کرد: توسعه تجارت الکترونیک که سبب معرفی صنایع‌دستی به علاقه‌مندان داخلی و خارجی می‌شود را می‌توان راهکاری نوین و مؤثر در این مسیر عنوان کرد و علاوه بر این گردشگران خارجی که سفیران توسعه همکاری در عرصه جهانی و منطقه‌ای هستند نیز از دیگر عوامل توسعه اقتصادی عرصه جهانی می‌توان در نظر گرفت.

* زارع‌صفت: رونق صنایع‌دستی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی، محصولات صنایع‌دستی را سفیران هویت و فرهنگ دانست و اظهار کرد: این تولیدات می‌توانند در رشد و توسعه اقتصادی نیز تأثیرگذار باشند، چراکه هر کدام از آن‌ها می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی مؤثر و کارآمد باشد.

حسین زارع‌صفت گفت: توسعه بازاریابی سوغات زیارتی، افزایش سهم صنایع‌دستی در سبد سوغات و سبد مصرف خانوار و تأثیرگذاری بر سبک زندگی مردم از مسائلی است که در افزایش توجه به صنایع‌دستی و رسیدن این حوزه به جایگاه واقعی خود تأثیر به‌سزایی دارد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی