برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۳
رئیس ستاد پیگیری برجام در وزارت امور خارجه گفت: در مورد برجام، در مجموع روند رو به پیشرفتی داریم، البته موانعی هم هست که در حال برطرف کردن آن هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما: سیدعباس عراقچی مهمان جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.

این جلسه که به ریاست علاءالدین بروجردی و با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و برخی دیگر از نمایندگان برگزار شد، به بررسی گزارش اجرای سه ماهه برجام اختصاص داشت.

پس از پایان جلسه عراقچی گفت: وزارت امور خارجه موظف است هر سه ماه گزارش اجرای برجام را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کند.

وی افزود: با توجه به اینکه برجام در روز ۲۶ دی ۹۴ اجرایی شد، روز ۲۶ فروردین ۹۵ موعد سه ماهه می‌شد و ما رأس موعد مقرر گزارش کتبی را به کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ارائه کردیم.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: با توجه به فرصتی که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تنظیم کرده بود، من امروز آمدم و همان گزارش را به صورت شفاهی و با توضیحات بیشتری ارائه کردم و همچنین به سوالات نمایندگان پاسخ دادم که الحمدلله جلسه خوبی بود.

وی افزود: عمده سوال مطرح شده در این جلسه در مورد ابعاد مختلف اجرایی شدن برجام بود و عمده نگرانی نمایندگان مربوط به رفع تحریم ها و مباحث بانکی است.

رئیس ستاد پیگیری برجام گفت: در مورد پیشرفت های صورت گرفته، موانع موجود و چگونگی برطرف کردن موانع توضیحاتی ارائه کردم.

عراقچی افزود: در مجموع روند رو به پیشرفتی داریم؛ البته موانعی وجود دارد که در حال برطرف کردن آن هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مورد سرقت ۲ میلیارد دلاری اموال ایران به دست آمریکا هم بحث شد، گفت: درباره همه چیز بحث و توضیحات بسیار خوبی هم ارائه شد.

بر اساس این گزارش، پیش از این گزارش وزارت امور خارجه در مورد روند اجرای سه ماهه برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه شده بود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: