برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
نامزد مدنظر گودرزی که در سال‌های اخیر نیز تغییرات سیاسی متعدد و گاها متناقضی داشته، فردی منعطف و مطلوب برای گودرزی به شمار می‌رود که می‌تواند تمام میراث کفاشیان را تبدیل به میدانی برای مخالفان کند.
 درحالی‌که مجمع فدراسیون فوتبال به‌عنوان بالاترین مرجع انتخابات در این رشته باید رئیس آینده و تیم کاری فدراسیون را در 18 اردیبهشت‌ماه انتخاب کند، گروهی با توجه به آرایش انتخاباتی درصدد فرآیندی خارج از مجمع برای انتخاب رئیس فوتبال هستند و شاهد ائتلاف‌ها و همراهی‌هایی هستیم. آنها در پی آن هستند تا با بهره‌مندی از فشارهای بیرونی، مجمع را به سمت‌وسویی دیگر هدایت کنند؛ اما چه در ورای این پیمان‌ها و ائتلاف‌ها وجود دارد و اساساً، چه غایتی را دنبال می‌کنند؟

دراین‌بین، ائتلاف ناگهانی بین یکی از نامزدها و محمود گودرزی (وزیر ورزش و جوانان) اتفاقی بوده که به‌ یک‌ باره اهالی فوتبال را با شگفتی مواجه کرد. این دو که در زمره منتقدان و به تعبیری، دشمنان درجه یک همدیگر به شمار می‌رفتند، در روزهای اخیر به یک ائتلاف رسیده‌اند که در حال فعالیت گسترده‌ای نیز هست، اما چه اتفاقی موجب شد تا این دو کنار هم قرار گیرند؟ چرا وزیر ورزش که چندی قبل خواهان برکناری یکی از نامزدها از سمت خود بود، به‌ یک‌ باره وی را متحد استراتژیک خود قرار می‌دهد؟ یافتن این پرسش موجب می‌شود تا بسیاری از ابهامات از بین برود.

این گروه که در رأس خود یکی از مسئولان فدراسیون را می‌بیند که در زمره مدیران دولت کنونی نیز است، توانسته از برخی امکان‌ها برای انتخابات روز شنبه بهره ببرد. این گروه‌ با یکی از مدیران اجرایی دولت نیز در تماس بوده که برخی وی را عامل وصل این نامزد و وزیر ورزش می‌دانند.

*روزهای پایانی کفاشیان در فوتبال؟

در این نقطه، پرسشی پیش می‌آید که گودرزی چه مطالبه‌ای در فدراسیون فوتبال دارد که این نامزد مدنظر او می‌تواند آن را برآورده‌ کند؟ این را می‌توان نقطه مشترک این ائتلاف دانست که تلاش شده تا کمتر دیده شود. تغییر در مدیریت فوتبال با جدایی علی کفاشیان از این فدراسیون، خواسته اصلی و هدف وزارت ورزش در مدت اخیر بوده که تاکنون موفق به اجرای آن نشده و نامزد موردحمایت، بایستی این برنامه را در گام اول رقم بزند. اکنون، این نامزد باید مجری این سیاست محوری در مواجهه وزارت ورزش و فدراسیون باشد که موجب شده تا خود را به گودرزی نزدیک کند.

نامزد مدنظر گودرزی که در سال‌های اخیر نیز تغییرات سیاسی متعدد و گاها متناقضی داشته، فردی منعطف و مطلوب برای گودرزی به شمار می‌رود که می‌تواند تمام میراث کفاشیان را تبدیل به میدانی برای مخالفان کند. او در چنین شرایطی، گزینه‌ای حداکثری برای وزیر ورزش است که در میان گزینه‌های موجود، آن را انتخاب کرده تا بدین‌وسیله به هدف خود در این رشته پرهیاهو دست یابد.

در ورای تمامی این ائتلاف‌ها و همراهی‌ها، اما علی کفاشیان قرار دارد که فردی باهوش نشان داده و تاکنون نیز از نامزدی خاص حمایت نکرده و سیاست سکوت را در پیش داشته است. او نیز به‌خوبی می‌داند که وزیر ورزش و یاران امروزی‌اش چه در سر دارند و چه برنامه‌ریزی برای مجمع 18 اردیبهشت دارند.

باید صبر کرد و دید که او در قبال این فعالیت‌ها چه خواهد کرد و چه تدبیری را به نمایش خواهد گذاشت. او همیشه مرد اتفاقات ناگهانی و عجیب بوده است. او بار دیگر همه را متعجب خواهد کرد و این پروژه را ناتمام خواهد گذاشت؟
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: