برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۴۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰
این روزها پیرامون دنیای سینما و تئاتر اتفاق‌هایی رخ می‌دهد که با معیارهای اخلاقی جامعه سازگاری ندارد.
این روزها پیرامون دنیای سینما و تئاتر اتفاق‌هایی رخ می‌دهد که با معیارهای اخلاقی جامعه سازگاری ندارد؛ حاشیه‌هایی که خوشایند آن‌هایی که خاک صحنه خورده‌اند و بعد از سالیان پر زحمت از سمت‌های کوچک به جایگاه‌های درخوری رسیده‌اند و در طول این راه رسیدن تا مقصد، شاهد سپید شدن موهای خود بوده‌اند، نیست و حتی اعتراض افرادی را که سال‌های سال پشت نیمکت‌ها نشسته‌اند و صبورانه قفل‌های بسته را باز کرده‌اند و آرام آرام به قله‌های موفقیت صعود کرده‌اند را نیز برانگیخته است.


این‌بار نابرده رنج، گنج میسر می‌شود!
  
در میان افرادی که با مشقت و عرق ریختن سر صحنه و در پلاتوهای تمرین روزگار سپری کرده‌اند، نیز کسانی هستند که بی‌هیچ زحمتی، با راه حلی ساده اما با پرداخت هزینه‌های گزاف، مسیر رسیدن به هدفشان را کوتاه‌تر کرده‌اند؛ مقصود از این اشخاص، بچه پولدارهایی هستند که یاد گرفته‌اند خواسته‌ها و آرزوهایشان را با پول بخرند و پله‌های ترقی را ده تا یکی طی کنند اما در این بین هم افرادی هستند که به این رفتار غیر اخلاقی دامن می‌زنند و به خواسته آن‌ها پاسخ مثبت می‌دهند. اشخاص سرشناسی که خودشان برای دست یافتن به جایگاه کنونی‌شان با فراز و نشیب‌های بی‌شماری روبرو شدند اما نمی‌گذارند که تازه واردان هم این سختی‌ها را به جان بخرند در نتیجه با قبول هزینه‌ای آرزوی بازیگر شدن را برای افراد راحت طلب سهل‌الوصول می‌کنند و شریک جرم آن‌ها می‌شوند.


ارث‌های پدری، معروفیت می‌آورد

بعضاً دیده شده که پول باد آورده‌ای، معروف به ارث پدری، سرنوشت برخی افراد را تغییر داده است تا جایی که دیروز در خواب هم نمی‌دید با فلان بازیگر معروف همکار یا همبازی بشود اما امروز رفته رفته، جای محکمی در عرصه تئاتر برای خود باز می‌کند و این قسم اتفاق‌ها اطراف ما کم نیست که یک نفر  راحت‌الحلقوم‌وار مقام و منصبی پیدا می‌کند.
 
پیشتر دیده و شنیده بودیم که دنیای سینما درگیر چنین نابهنجاری‌هایی شده است اما فکر آنکه تئاتر؛ این پناهگاه امن عاشقان هنر نمایش، آلوده و گرفتار یک چنین معضل‌هایی شده است خاطر را کمی مکدر می‌کند.


هر کسی را بهر کاری ساختند

ای کاش هر کس به دنبال سکو و جایگاهی باشد که به آن تعلق دارد و یاد بگیریم هر جا که ما را راه دادند، الزاما جایگاه ما نیست. از این رو شاید کمتر ببینیم که مثلا بازیگری، خواننده و فوتبالیستی بازیگر شود.

امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور به دانش و بینشی برسیم که یاد بگیریم به هر قیمتی دست به هر کاری نزنیم که هم شأن خودمان به عنوان مروج فرهنگ و هنر و همینطور مقام تئاتر کشورمان را زیر سوال نبریم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی