برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
قائم مقام سازمان امداد و نجات با اشاره به فوت ۵ نفر به دلیل وقوع سیل در کشور گفت: امدادرسانی در استان‌های خوزستان،‌لرستان، ایلام و فارس همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری فارس: مرتضی سلیمی در مورد وقوع و آب‌گرفتگی استان‌های کشور اظهار داشت: استان‌های لرستان، ایلام،‌کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کردستان، البرز، یزد و آذربایجان شرقی از 24 فروردین تا کنون متأثر از سیل و آب‌گرفتگی شده که بیش از 8 هزار نفر در این رابطه توسط نیروهای هلال‌احمر امدادرسانی شده‌اند.

وی از اسکان اضطراری بیش از 4 هزار حادثه‌دیده از طریق برپایی چادرهای امدادی خبر داد و گفت: حدود 20 نفر نیز از خطر مرگ نجات یافته و 6 حادثه‌دیده نیز به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

قائم مقام سازمان امداد و نجات با اشاره به مفقود شدن یک نفر در رودخانه گدارخوش مهران گفت: ‌۵ حادثه‌دیده نیز متأسفانه جان خود را از دست داده که ۴ نفر آنها در دهلران و یک نفر در ایلام جان خود را از دست داده است.

سلیمی از رهاسازی حدود 40 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب خبر داد و گفت: 350 واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شده و حدود 400 کیلوگرم اقلام امدادی طی 4 سورتی پرواز انتقال داده شده است.

به گفته وی امدادرسانی در استان‌های خوزستان،‌لرستان، ایلام و فارس همچنان ادامه دارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: