برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۲
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دولت باید یارانه سه دهک پردرآمدی را حذف کند و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص دهد.
خبرایرانی: محمدرضا پور ابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم، یکی از تفاوت‌های مهم لایحه دولت برای بودجه سال 95 با مصوبه کمیسیون تلفیق را افزایش سقف درآمدهای بودجه سال جاری به 25 هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: در بخش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی هم در تبصره 19 پیشنهاد شده بود که آن را به عنوان بدهی دولت محاسبه شود که نمایندگان کمیسیون تلفیق با این موضوع موافقت نکردند.

وی با بیان اینکه سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت هم از 20 درصد به 30 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: در بخش هدفمندسازی یارانه ها هم دولت به روال سنوات گذشته برنامه مشخصی را برای هدفمند کردن منابع این قانون اعلام نکرد اما پیشنهاد کمیسیون در این رابطه حذف گروه‌های مشخص از جمله هیأت‌های علمی دانشگاه، نمایندگان مجلس، قضات و کسانی که حقوق دریافتی آنها در سال بیش از 35 میلیون تومان باشد، از دریافت یارانه است.

پور ابراهیمی اضافه کرد: دولت باید یارانه سه دهک پردرآمدی را حذف کند که حدود 24 میلیون نفر را شامل می شود و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص دهد.

وی با تأکید بر اینکه تا جایی که امکان بود نقاط ضعف لایحه بودجه 95 دولت را برطرف کردیم، گفت: امیدواریم با تصویب پیشنهادات کمیسیون تلفیق در مجلس تا حدودی به نتایج مناسب دست پیدا کنیم.

بر اساس این گزارش ، کمیسیون تلفیق بودجه 95 مصوب کرد یارانه گروه‌ های زیر حذف شود.

_ کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است.

_ نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

_ کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از 35 میلیون تومان بیشتر است.

_ کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از 35 میلیون تومان است.

_ کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

_ کلیه کسانی که در 3 دهک بالای درآمدی هستند و در گروه های یاد شده ذکر نشدند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: