برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
یک عضو داعش اذعان کرد که این گروه تروریستی در مرزهای سوریه با ارتش و سرویس اطلاعات ترکیه همکاری می کند.
یک عضو گروه تروریستی داعش که به تازگی دستگیر شده در اعترافاتش گفت که ترکیه مواد غذایی و وسایل ساخت موشک در اختیار این گروه تروریستی قرار می‌دهد.

به گزارش روسیاالیوم، یک عضو داعش اذعان کرد که این گروه تروریستی در مرزهای سوریه با ارتش و سرویس اطلاعات ترکیه همکاری می کند.

این تروریست که "ابوایوب الانصاری" نام دارد در اعترافاتش گفت که 2 سال با داعش همکاری می کرد و چند ماه در شهر تل ابیض در مرز سوریه با ترکیه می جنگید.

الانصاری افزود: داعش در داخل خاک ترکیه پایگاه هایی دارد و ما در مرزهای سوریه نیروهای ارتش ترکیه را می دیدیم و آنها هم ما را می دیدند و هیچ مشکل یا درگیری بین ما و آنها وجود نداشت.

این تروریست 19 ساله خاطرنشان کرد: ارتش ترکیه به ما کمک های زیادی می کرد و ما همیشه با ارتش و سرویس اطلاعات این کشور همکاری می کردیم.

این داعشی اعلام کرد: ترکیه مواد غذایی و وسایل ساخت موشک های مختلف را در اختیار داعش می گذاشت به عبارت دیگر افسران تُرک مواد غذایی و وسایل ساخت موشک را با قیمت گران به داعش می فروختند و داعش این مواد و وسایل را از طریق نیروهای تُرک خود خریداری می کرد.

الانصاری اظهار داشت: اصلی ترین منبع درآمد داعش نفت است و نفت با کمک ترکیه فروخته می شود، و مقامات ترکیه تانکرهایی را برای انتقال نفت از مناطق تحت تصرف داعش به مناطق دیگر تهیه می کردند.

الانصاری تأکید کرد: داعش درپی از دست دادن شهرهای سلوک و تل ابیض، با کمبود بودجه مالی مواجه شد لذا برای بازپس گرفتن این دو شهر درگیری هایی را آغاز کرد و من در یکی از این درگیری ها اسیر شدم.

الانصاری اظهار داشت: سلوک و تل ابیض از لحاظ استراتژیکی و نفتی برای داعش و ترکیه مهم هستند لذا داعش برای بازپس گرفتن این دو شهر همچنان تلاش خواهد کرد .
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: