برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۳۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری سابق فرانسه، به سخنان باراک اوباما درباره جنگ لیبی واکنش نشان داد.

خبرگزاری ایسنا: نیکولا سارکوزی در گفت‌و‌گویی با شبکه تلویزیونی فرانسوی i- TELE بیا‌ن‌ کرد: نمی‌خواهم با باراک اوباما بحث و جدل کنم چرا که همه می‌دانیم که ایشان در اقدام ناتوان است و مرد عمل نیست.

رییس جمهوری آمریکا هفته‌ گذشته نیکولا سارکوزی را به خودنمایی در جنگ لیبی محکوم کرده بود. با اظهار این که لیبی در "هرج و مرج غوطه ور شده است" در مصاحبه‌ای با مجله آتلانتیک ، اوباما مسئولیت را به گردن اروپایی‌ها انداخت.

اوباما گفت: نیکولا سارکوزی، رییس جمهور وقت فرانسه می‌خواست موفقیت‌های خود در حملات هوایی را جار بزند در حالی که ما تمام دفاع‌های ضد هوایی را از بین برده بودیم.

این در حالی است که سارکوزی، رییس حزب جمهوری خواهان، رفتار آمریکایی‌ها در قبال وضعیت سوریه را مورد انتقاد قرار داد و مدعی شد: اوباما هیچ اقدامی در قبال استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه آن طور که وعده داده بود، نکرد.

سارکوزی ا‌دا‌مه‌ داد: زمانی که حد و مرزی قرار می‌دهیم و از آنها عبور می‌کنیم و هیچ کاری نمی‌کنیم نشانه خوبی نیست.

رییس حزب جمهوری خواهان فرانسه با تمسخر گفت: هواپیماهای فرانسه اولین‌هایی بودند که وارد آسمان لیبی شدند و بعد از هشت روز اوباما تصمیم گرفت نیروهای آمریکایی را تحت تئوری معروف "رهبری از پشت صحنه" از این کشور خارج کند. می‌دانید که رهبری از پشت صحنه وجود ندارد.

وی ادامه داد که اینکه رهبر باشی یا نباشی اوضاع فرق می‌کند زمانی که رهبر هستی عملیات را هدایت می‌کنی.

سارکوزی اوباما و هیلاری کلینتون را با هم مقایسه کرد و گفت: کلینتون شجاع و قوی است و از دخالفت ما در لیبی حمایت کرد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی