برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
اسفنانی از تصمیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خبر داد:
در برخی از این گروه‌های اینستاگرامی از عکس‌ها و تصاویر بانوان سوءاستفاده تبلیغاتی می‌شود و گروه‎های معمولی ناخواسته یا جهت‌دار به گروه‌های غیرقانونی مرتبط شده و در نهایت از تصاویرشان در زمینه‌هایی مانند تبلیغ مدل لباس، آرایش، گریم، مد و... سوءاستفاده می‌شود و به مرور آن‌ها را تبدیل به یک شبکه عنکبوتی می‌کنند.
خانه ملت: محمدعلی اسفنانی درباره جلسه اخیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به ریاست دادستان کل کشور و حضور حداکثر اعضای آن در هفته جاری خبر داد و گفت: درباره فعالیت‌های غیرقانونی شبکه‌های عنکبوتی در شبکه مجازی اینستاگرام تصمیماتی مبنی بر مسدودسازی و کنترل گرفته شد.
 
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برخی از این گروه‌های اینستاگرامی از عکس‌ها و تصاویر بانوان سوءاستفاده تبلیغاتی می‌شود و گروه‎های معمولی ناخواسته یا جهت‌دار به گروه‌های غیرقانونی مرتبط شده و در نهایت از تصاویرشان در زمینه‌هایی مانند تبلیغ مدل لباس، آرایش، گریم، مد و... سوءاستفاده می‌شود و به مرور آن‌ها را تبدیل به یک شبکه عنکبوتی می‌کنند، لذا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فعالیت این شبکه‌ها را قانونی نمی‌داند، خصوصا گروه‌هایی که از خارج کشور مدیریت شده و از بانوان سوءاستفاده می‌کنند.   
 
وی به تصمیمکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اشاره کرد و گفت: اگر برخی از ‌گروه‌های سازمان‌دهی شده از تصاویر زنان سوءاستفاده کنند این اقدام آن‌ها جرم تلقی شده و گروه‌های آن‌ها از طریق پلیس فتا مسدود خواهد شد.   
محمدعلی اسفنانی
 
به گفته وی، رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مجلس، محمدرضا صادق مشاور رئیس‌جمهور، عبدالعلی میرکوهی معاون پارلمانی وزیر دادگستری، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از جمله اعضای حاضر در  این جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بودند./
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: