برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
قطعه "آسمان من" حامد زمانی، "شب کوک" پاکان شیرازیانی و همچنین "روزآمد" ستار سهرابی،سه ترانه ای هستند که به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران و کارشناسان امر، این توانایی را داشتند که در میان تیتراژهای منتخب سال 94 قرار بگیرند و البته آرای قابل توجهی را نیز کسب کنند.
 خبرگزاری میزان ،معمولا موسیقی‌ پایانی سریال‌ها تاثیر خاصی بر ذهن و احساس مخاطب می‌گذارد و اگر ترانه، موسیقی و صدای خواننده بخوبی کنار هم قرار گیرند، آن وقت تیتراژ یک اثر در ذهن ما بخوبی می‌نشیند و ممکن است تا سال‌ها فراموش نشود. همانگونه که اکنون بسیاری از تیتراژهای موفق سریال های قدیمی همچون "شب دهم" و "ارمغان تاریکی" همچنان در ذهن رسانه ملی جای گرفته اند. بنابراین کیفیت علاوه بر ترانه و موسیقی باید در کلیت ساختار مجموعه تلویزیونی باشد.
 
شب گذشته مسابقه برنامه سه ستاره در شبکه سوم سیما، به انتخاب بهترین خواننده تیتراژ سال 94 اختصاص داشت؛ به اذعان بسیاری از افراد که در شبکه ها و کانال های اجتماعی با یکدیگر گفت‌وگو می کردند، در کنار گزینه های موجود و شناخته شده این مسابقه، جای خالی برخی از خوانندگان تیتراژها نیز به چشم می خورد.
 
با نگاهی به نتایج مسابقه این برنامه از شب گذشته تا این ساعت، متوجه رقابت تنگاتنگ و میلیمتری خوانندگان حاضر در این مسابقه با یکدیگر می شویم؛ این رقابت تنگاتنگ شاید در نگاه اول به دلیل شناخته شده بودن و همچنین مطرح بودن این خوانندگان به نظر بیاید اما با دقت بیشتر در سبک های یکسان و هم‌شکل گنجانده شده در مسابقه، می توان به این نتیجه رسید که عدم وجود ترانه هایی با سبک های متفاوت که اتفاقا در سالی که گذشت در رسانه ملی کم هم نبودند، این رقابت نسبتا پایاپای و هم طراز در مسابقه سه ستاره شکل گرفته است.
 
مسابقه ای که می توانست با افزودن ترانه هایی با سبک ها و مضامین متنوع تر و صدالبته به روز تر، هیجان بسیار بیشتری را در خود ایجاد کند، این کار را انجام نداد.
 
قطعه "آسمان من" حامد زمانی، "شب کوک" پاکان شیرازیانی و همچنین "روزآمد" ستار سهرابی،سه ترانه ای هستند که به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران و کارشناسان امر، این توانایی را داشتند که در میان تیتراژهای منتخب سال 94 قرار بگیرند و البته آرای قابل توجهی را نیز کسب کنند.
 
از آن طرف قطعه برنامه روزآمد که توسط ستار سهرابی در شبکه تهران پخش شد، طرفداران زیادی را در فضای مجازی برای خود دست و پا کرد به نحوی که یکی از دلایل پربیننده شدن برنامه علمی و اقتصادی "روزآمد" را می توان شنیدن این ترانه دانست.
 
نکته قابل توجه آن است که دست اندرکاران برنامه سه ستاره با توجه به محدودیت انتخاب ده گزینه ای خود، می توانستند دو گزینه دیگر را در کنار خواننده های منتخب سال 94 سیما، بگنجانند. گزینه های 0 و 9 در صورت انتخاب هیئت داوران برنامه سه ستاره ، می توانستند در کنار گزینه 1 میثم ابراهیمی، گزینه 2 احسان خواجه امیری، گزینه 3 علی زند وکیلی، گزینه 4 رضا صادقی، گزینه 5 سالار عقیلی، گزینه 6 علیرضا قربانی، گزینه 7 رضا یزدانی و گزینه 8 مهدی یغمایی قرار بگیرند و تنور این مسابقه جذاب را گرم تر کنند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: