برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
سخنگوی قوه قضائیه از تشکیل ۲۰۶ پرونده مرتبط با تخلفات و جرائم انتخاباتی در ۲۶ استان کشور خبر داد و گفت: هنوز ۵ استان گزارش‌های خود را ارسال نکرده‌اند.
خبرگزاری تسنیم: حجةالاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در نودوسومین نشست خبری خود با اعلام این خبر و در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در انتخابات اخیر در برخی مناطق کشور بحث خرید و فروش رای مطرح شده است اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعاتی که تا قبل از آغاز این جلسه دارم، در مجموع 206 پرونده در رابطه با انتخابات تشکیل شده است که نسبت به دوره‌های قبل کمتر به نظر می‌رسد.

معاون اول قوه قضائیه در خصوص خرید و فروش رأی نیز گفت: درباره موردی که اشاره کردید، به طور قطع در بخش‌هایی به‌ویژه آنجاهایی که درگیری صورت گرفته پرونده تشکیل شده است اما اینکه منشاء این درگیری خرید و فروش رأی باشد یا چیز دیگری مشخص نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسائلی مانند خرید رأی به مراجع نظارتی ارسال می‌شود، ما در این خصوص خبر دقیق و پرونده زیادی نداریم اما می‌توانم بگویم طبق آنچه در گزارش‌های واصله دیدم، یک الی 3 مورد تحت عنوان خرید رأی گزارش شده بود.

محسنی‌اژه‌ای افزود: اگر مواردی مثل خرید رأی در مراجع نظارتی ثابت شود و جرمی اتفاق افتاده باشد قطعا موضوع به دستگاه قضایی ارسال می‌شود و پس از آن ما رسیدگی می‌کنیم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: