برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
دکتر حسین اسلامی متولد سال 1362 ساکن تهران. فارغ التحصیل دانشگاه های صنعتی شریف و صنعتی امیر کبیر و جزو استعدادهای درخشان که دکتری خود را با درجه ی عالی کسب نمودند.
ایشان هم اکنون به عنوان استاد در دانشگاه های مطرح ایران از جمله دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه علوم پزشکی قزوین مشغول به تدریس هستند. در ضمن ایشان به عنوان استاد مشاور نیز در دانشگاه ها فعالیت می کنند.

آقای دکتر فکر نمی کنید شما برای کاندید شدن در مجلس یک مقدار جوان هستید و تجربه کافی ندارید؟

به نظر من در خیلی از افراد سن ملاک مناسبی برای سنجیدن توانمندی های آنها نمی تواند باشد. البته تجربه می تواند تحت تاثیر این ملاک قرار بگیرد. اجازه بدید یک مقدار روشن تر توضیح بدم. تجربه همان سابقه به حساب می آید ولی این موضوع را هم مدنظر داشته باشید که همیشه داشتن سابقه ملاکی بر عمبکرد درست افراد نیست. در ضمن عملکرد می تواند بر اساس هوش اشخاص نیز ارتقا پیدا کند. بنابراین نمی توانیم سن را به عنوان ملاک دقیقی در داشتن عملکرد خوب یا بد بدانیم.

چی شد که شما مجلس را انتخاب کردید؟ و در مورد برنامه هاتون توضیح دهید.

سوال بسیار بجایی بود. ببینید مجلس بالاترین سطح تصمیم گیری در کشور است که در مورد تمام اقشار جامعه وظیفه ی تصمیم گیری دارد. حال سوال اینجاست در مجلسی که هیچ نماینده ای از قشر نخبه کشور که جزو سرمایه های ملی این مملکت بحساب می آیند، وجود ندارد چگونه می توان در مورد این قشر درست تصمیم گرفت و مشکلات و معضلات آن ها را رفع کرد و همین دلیل اصلی فرار مغزها و از این فاجعه  انگیزتر، فرار ژن هاست که به عنوان بمب ژنی آز ان یاد می کنند.
من هم می توانستم به مانند هم دوره ای ها و هم نسل های خودم که اکثرا به خارج از کشور رفته اند از مشکلات کشورم فرار کنم و به دنبال آرامش انتزاعی برای خود و خانواده ام باشم ولی همان طور که می بینید با وجود آنکه می دانم با مشکلات زیادی در این راه مواجه خواهم شد ولی تصمیم دیگری گرفتم. چون اعتقاد دارم راحت ترین راه همیشه بهترین راه نیست.

شعارهای من در این دوره انتخابات یکی عبور از سه دهه اصول و اصلاح ناکارآمد است که بدین معنی است که باید از تعصبات حزبی عبور کنیم و نگذاریم افراد ناکارآمد از برند حزب سواستفاده کنند تا بتوانیم مسیر روشنی برای خدمت به این مردم و نظام و کشور عزیزمان ترسیم کنیم. شعار دوم قانون گذاری مقاوم در جهت اقتصاد و معیشت می باشد که تحقق یافتن این شعار مستلزم آگاهانه رای دادن مردم است تا با انتخاب کاندید اصلح تر به منظور وضع قوانینی بدون تفسیر در جهت بهبود وضعیت معاش مردم و رونق اقتصادی، افق های روشنی ایجاد شود.    

چرا شما به عنوان کاندیدای مستقل پا به عرصه انتخابات گذاشتید؟

از همان ابتدا که وارد این رقابت شدم از وزارت محترم کشور گرفته تا دوستان و آشنایان و صاحب نظران در سیاست این سوال را از من پرسیده اند و من هم به همه یک پاسخ مشترک دادم.

کشور ما هم مثل اکثر کشورها دارای جریانات سیاسی مخصوص به خودش است ولی نکته قابل تامل این است آیا تمام افرادی که در داخل یک حزب قرار دارند عملکرد شان نیز مناسب است؟ یا بعضی از انها به فکر مطرح کردن خودشان و یا حزب شان هستند؟ به نظر من افراد باید به واسطه ی عملکرد و هوش علمی و سیاسی شان مطرح شوند نه به خاطر اسم حزب شان. متاسفانه این نوع رویه در افکار مردم هم رخنه کرده است و باعث شده است کاندیدای مستقل که حتما در بین انها افراد اصلح تر و کارآمدتر نیز وجود دارند، دیده نشوند.

من هم به عنوان یک کاندیدای مستقل جوان از جامعه نخبگان پا به عرصه ی این انتخابات گذاشتم که به دور از تمام هیاهوهای حزبی باشم که تا به امروز نه تنها منفعتی برای مردم نداشته بلکه ما را از هدف مشترکی که باید همه داشته باشیم و آن هم سربلندی مردم و کشور می باشد، دور ساخته است

از مهمترین دغدغه های شما در این روزها چیست؟

این دغدغه ای که من دارم شاید دغدغه ی خیلی از کاندیدای مستقل هم باشد و آن هم تب لیستی رای دادن بین مردم است که واقعا این ظلمی است که در حق افرادی در جایگاه ما می شود

وقتی 1220 نفر در شهرشما تایید می شوند هم حق کاندیدا و هم حق دولت و زمانی که دولت برای تحقیق کردن راجع به انها گذاشته تا به این نتیجه رسیده که می توانند نقشی در تصمیم گیری کشورشان داشته باشند، به گردن شماست و به نظر من افرادی که واجد شرایط رای دادن هستند وظیفه ی ملی و شرعی شان ایجاب می کند برای انتخاب کاندیدای اصلح زمان بگذارند و تحقیق کنند و تا این حد متعصبانه فقط برگه ی رای خود را با نوشتن 30 اسم از یک لیست پر نکنند. فکر نکنید با گذاشتن یک لیست در جلوی خودتان و انتخاب کردن آنها وظیفه تان را از هر لحاظ انجام داده اید!!!!! همیشه راحت ترین راه بهترین راه نیست... از کجا می دانید کاندیدای دیگر که اسم شان در آن لیست نیست اصلح تر و حتی به خط فکری شما نزدیکتر نیستند؟

حتما در لیست مورد نظرتان افراد اصلح و کارامد وجود دارد ولی این دلیل تعمیم دادن به همه افراد آن لیست نیست و من امیدوارم که مردم در این دوره انتخابات آگاهانه تر انتخاب کنند و مطمئن هستم که در آینده ای نه چندان دور مردم به این باور خواهند رسید که توانمندی های بعضی از کاندیدای مستقل به مراتب بالاتر از بعضی از افراد حزب مورد نظرشان است.

در پایان با امید به یاری پروردگار و با آرزوی موفقیت برای تمام کاندیدها امیدوارم اصلح ترین افراد و کارآمد ترین آنها از طیق آگاهانه تر انتخاب کردن هموطنان وارد مجلس شوند.

برای اطلاع بیشتر از این کاندیدا به آدرس تلگرام https://telegram.me/DrHosseinEslami بروید.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: