برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
خالقی تبار با بیان اینکه خروج ترکیه از بازار روسیه فرصت ویژه‌ای برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود که باید با مدیریتی صحیح از آن استفاده کرد، گفت: یکی از مزیت‌های مهم بازار روسیه برای تجار ایرانی بازار لبنیات روسیه است و فاکتور اصلی رقابت در این بازار، موضوع قیمت است.
خبرگزاری ایسنا: مدیر مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی بانک اطلاعات اقتصادی ایران و روسیه برای کمک به توسعه همکاری ها و روابط دو کشور در آینده‌ نزدیک خبر داد.

عباس خالقی‌بار اظهار کرد: بر اساس آمارهای منتشر شده، کشور روسیه سالانه حدود 40 میلیارد دلار میوه و سبزی وارد می کند که ظرفیت های بزرگ ایران در بخش کشاورزی می تواند سکوی پرش صادرات کشاورزی‌ ایران به بازار بزرگ روسیه باشد.

وی با بیان اینکه خروج ترکیه از بازار روسیه فرصت ویژه‌ای برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود که باید با مدیریتی صحیح از آن استفاده کرد، گفت: یکی از مزیت‌های مهم بازار روسیه برای تجار ایرانی بازار لبنیات روسیه است و فاکتور اصلی رقابت در این بازار، موضوع قیمت است.

خالقی تبار با بیان اینکه یش بینی های انجام شده از وضعیت بازار فرآورده های شیری روسیه بیانگر آن است که این بازار طی سالهای آتی روند رو به رشدی را تجربه خواهد کرد، افزود: طبق پیش بینی ها، حجم مصرف بازار فرآورده های شیری در این کشور تا سال 2019 حدود 15 درصد رشد خواهد کرد و همین موضوع بازار بزرگی برای کشور ما محسوب می‌شود.

مدیرمرکزآموزش بازرگانی وزات صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به لحاظ ارزش دلاری نیز پیش‌بینی ها حاکی از افزایش40 درصدی ارزش فرآورده های شیری در سالهای آتی است و این امر با توجه به وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور فرصت خوبی برای تولیدکنندگان ایرانی فراهم می کند تا با برنامه ریزی دقیق و ارتقای استانداردهای کیفی تولیدات خود، از فرصت به وجود آمده نهایت بهره را ببرند.

وی در عین حال بیان کرد: بیشتر کالاهای مورد نیاز روس ها مانند محصولات کشاورزی و غذایی در ایران باکیفیت منحصر به فرد و به فراوانی یافت می شود و باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم و در این راستا برگزاری همایش هایی که تجار و بازرگانان بتوانند با ظرفیت های صادارتی دو کشور آشنا شده و به بررسی موانع و راهکار های برطرف کردن آن بپردازند بسیار مهم و ضروری محسوب می‌شود.

خالقی‌تبار با بیان اینکه خشکبار، میوه، سبزی و غذاهای نیمه آماده از مهم‌ترین ظرفیت‌های صادراتی ایران به روسیه محسوب می‌شود، گفت: در حدود یک سال گذشته و به دنبال تفاهم‌هایی که بین مسئولان دو کشور در روابط اقتصادی رخ داده شاهد برداشته شدن موانعی که سال‌ها سر گسترش روابط اقتصادی دو کشور بود، هستیم و این موضوع چشم‌انداز روشنی را پیش روی فعالان قرار داده است.

مدیر عامل مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه در برخی حوزه ها از جمله تولید مرغ و تخم مرغ در داخل کشور ظرفیت‌های زیادی داریم، افزود: قیمت مرغ ایران در مرز روسیه از قیمت مرغی که از سایر کشورها و با مسافت طولانی به آنجا می‌رسد، کمتر نیست؛ بنابراین باید با انجام اقدامات لازم قیمت تمام شده را در این زمینه کاهش دهیم.

خالقی تبار همچنین با بیان اینکه نقش و جایگاه ایران در منطقه و ظرفیت های تجاری با روسیه، پتانسیل های صادراتی ایران به روسیه و روش ها و شیوه های کاربردی تجارت بین ایران و روسیه در همایشی که روز هشتم اسفندماه با حضور مقامات دو کشور ایران و روسیه برگزار می شود مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: در این همایش که هفته دوم اسفند ماه با حضور مسئولان دو کشور ایران و روسیه برگزار می شود، نحوه حضور موثر و مفید در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران که در اردیبهشت سال آینده در اکسپو سنتر مسکو برگزار خواهد شد، پرداخته می شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: