برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
آیا کی روش هم به همراه کفاشیان می رود؟
کی روش مربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان در مدت حضور در فوتبال ایران با افراد مختلف وارد حاشیه و درگیری شده است، مربی تیم ملی با پیشکسوتان و مسئولان فدراسیون وارد درگیری شده که به بازخوانی برخی از آنها می پردازیم.
 فردا: ماجراهای استعفای سریال کی روش به یک سناریو طبیعی در فوتبال کشور تبدیل شده است زمانی که شرایط مطابق میل سرمربی تیم ملی نباشد او از اهرم استعفا برای به کرسی نشاندن حرفش استفاده می کند.
 
در چند وقت اخیر حاشیه های فراوانی در اطراف تیم ملی و فدراسیون فوتبال بوده است و کی روش توانسته با حمایت هایی که از جانب کفاشیان می شود حرف های خود را به کرسی بنشاند.
 
سناریو تکراری استعفای کی روش از مربیگری تیم ملی که دوباره به تیتر یک رسانه های ورزشی تبدیل شده است یک ماجرای قدیمی است و به نظر می رسد منطق و راه حلی است که کفاشیان و کی روش به صورت مشترک برای فرار از مشکلات به آن پناه برده اند و یا یک تاکتیک برای بالا بردن شانس پیروزی کفاشیان در انتخابات رئیس فدراسیون فوتبال باشد.
 
هنوز یادمان نرفته که آخرین ساعت های سال 93 در شرایطی در حال سپری شدن بود که علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام یک خبر، همه را شوکه کرد. اتفاقی که شاید برخی هواداران فوتبال به خصوص طرفداران تیم ملی را ناراحت و برخی دیگر را که مدت ها منتظر شنیدن چنین خبری بودند نیز خوشحال کرده باشد. رئیس فدراسیون فوتبال از استعفای کی روش و پذیرفته شدن این استعفا از سوی فدراسیون فوتبال ایران خبر داد و اعلام کرد که این مربی پرتغالی تنها تا پایان 2 بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران، همراه ملی پوشان خواهد بود. اما در این مسیر عوامل متعددی وجود داشت که موجب شد کی روش و فوتبال ایران به پایان راه خود برسند. عواملی که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.
 
اختلاف کارلوس با رئیس سازمان لیگ   
 
کی روش در مدت حضورش در فوتبال ایران با اشخاص مختلفی وارد درگیر شده که حواشی آن به رسانه ها هم منتقل شده است، درگیری با مهدی تاج بر سر برنامه بازی های لیگ بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی شروع دعواهای کی روش با افراد مختلف در فوتبال کشور است ، کارلوس کی روش تاج را به عدم حمایت از تیم ملی متهم کرد و در نهایت توانست حرفش را به کرسی بنشاند و برنامه بازی ها را عوض کند که بعد از این اتفاق مهدی تاج از سمت خود استعفا داد.
 
کفاشیان کارمند کی روش یا کی روش کارمند کفاشیان
 
 اما یکی دیگر از مهمترین اختلافات که نمود آن در برخورد و شکل رفتار می شد، رفتار کی روش و کفاشیان در اردوی برزیل و پیش از شروع جام جهانی بود که به گواه خبرنگاران حتی این دو با هم سلام و احوالپرسی هم نمی کردند.
 
این در شرایطی است که در طول 4 سال حضور کروش در فوتبال ایران، بسیاری از کارشناسان وی را رئیس فدراسیون فوتبال خطاب می کردند. به طوری که این کارشناسان معتقد بودند به جای اینکه کروش کارمند کفاشیان در فدراسیون باشد، این کفاشیان است که کارمند کروش شده است. همین مسئله سبب شده تا این اختلافات در برزیل با بی اعتنایی های کروش به کفاشیان به اوج خود برسد.    
 
حواشی پیرامون تمدید قرار داد
 
داستان طولانی تمدید قرار داد از دیگر حواشی حضور کی روش در فوتبال ایران بود، زمانی که پشتوانه این قرار داد صعود جام جهانی و کسب یک امتیاز در این جام بود به یک پروسه طولانی تبدیل شد و بعد از از دست دادن زمان در یک وقت مناسب جهت بازسازی تیم ملی در دوران بعد از جام جهانی نهایت کی روش با یک قرار داد سنگین در فوتبال ایران ماندگار شد.  
 
دور جدید درگیری ها بعد از ناکامی در جام ملت های آسیا- شکست مقابل تیم نه چندان قدرتمند عراق در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام ملت های آسیا سبب شد تا دور جدید دعواهای تند و تیز کروش با مربیان و مقامات فوتبال ایران آغاز شود. این بار اما سرمربیان 2 تیم بزرگ و پرهوادار پایتخت در جبهه مقابل کروش قرار گرفتند. در این مسیر نکته جالب توجه اینجا بود که مرد پرتغالی همچنان پس از این همه ناکامی بار دیگر در جبهه گیری علیه منتقدین نفر اول بود و این بار توهین به مربیان ایرانی را در دستور کار خود قرار داده بود. تا جایی که کروش هر چه دلش خواست نثار حمید درخشان کرد و مدعی شد که سرمربی پرسپولیس اصلا مربی نیست.    
 
دعوا با محمد مهدی نبی
 
 ماه های پایانی سال بود که مهدی محمد نبی دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال از سمت خود کناره گیری کرد و جای خود را به علیرضا اسدی داد تا دبیر کل جدید شمشیر را از رو برای کارلوس کروش بسته و وارد میدان رقابت با سرمربی پرتغالی تیم ملی شود. دعوای اسدی و کروش زمانی آغاز شد که مسئولان و کادر فنی تیم ملی امید خواستار حضور سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در اردوی تیم ملی امید بودند و کروش با این درخواست مخالفت کرد. مسئولان فدراسیون که حساسیت رقابت های مقدماتی المپیک برزیل را لمس کرده بودند، در دعوای پایان سال اسدی و کروش، پشت دبیر کل ایستادند و سرانجام مچ کروش بعد از یکسال ایجاد اختلاف با مدیران فوتبال ایران خوابانده شد.   
 
رحمتی و عقیلی
 
 نزدیک به 3 سال پیش بود که مهدی رحمتی از کارلوس کروش درخواست کرد که تا اطلاع ثانوی وی را به تیم ملی دعوت نکند و همین مسئله سبب شد تا این اطلاع ثانوی به صورت همیشگی درآمده و کارلوس کروش از حضور مهدی رحمتی در تیم ملی خودداری کند. از سوی دیگر نیز در جریان رقابت های مقدماتی جام جهانی بود که هادی عقیلی به واسطه نیمکت نشینی در بازی مقابل لبنان از اردوی تیم ملی قهر کرد و دیگر رنگ پیراهن تیم ملی فوتبال را هم مشاهده نکرد. این در شرایطی بود که هر 2 این بازیکنان پس از گذشت مدتی از اقدام خود پشیمان شده و خواستار بازگشت به تیم ملی فوتبال شدند اما کروش با نگاهی کینه توزانه از بازگشت عقیلی و رحمتی به تیم ملی خودداری کرد.    
 
جباری و خلعتبری
 
 ماجرای کنار رفتن مجتبی جباری از تیم ملی فوتبال کشورمان هم در نوع خود جالب بود و جالب تر از آن بی توجهی کروش به این اقدام جباری بود. این در شرایطی بود که تیم ملی فوتبال کشورمان در طول یکسال گذشته همواره خلا حضور یک هافبک طراح را احساس می کرد اما سرمربی تیم ملی بدون آنکه حتی سوالی در خصوص علت کناره گیری جباری از تیم ملی کند، وی را کنار گذاشت. در این مسیر به یکباره محمد رضا خلعتبری که در رقابت های مقدماتی جام جهانی زحمات بسیاری برای تیم ملی کشیده بود به یکباره از حضور در لیست نهایی ملی پوشان مسافر برزیل جاماند تا کینه توزی های کروش بیش از پیش اثبات شود.  
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: