برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۰
علی اکبر عبدالملکی، پدر سارا عبدالملکی ملی پوش سانحه‌دیده راگبی بانوان و مربی و داور هندبال که روزهای سختی را سپری می‌کند، گفت: فعلا فقط به دخترم فکر می‌کنم و دنبال این نیستم که ببینم چقدر و از چه جاهایی به ما کمک شده است.
علی اکبر عبدالملکی، پدر سارا عبدالملکی ملی پوش سانحه‌دیده راگبی بانوان و مربی و داور هندبال که روزهای سختی را سپری می‌کند، گفت: فعلا فقط به دخترم فکر می‌کنم و دنبال این نیستم که ببینم چقدر و از چه جاهایی به ما کمک شده است.

یک ماه قبل سارا عبدالمالکی 22 ساله بازیکن تیم ملی راگبی بانوان ایران و داور و مربی هندبال در حال بازگشت از مسابقات دچار سانحه رانندگی شد و تا بحال حدود پنج عمل جراحی سنگین را پشت سر گذاشته و به تازگی از ICU بیمارستان آسیا خارج شده است.

در جریان این اتفاق آسیب شدیدی به بدن او وارد می‌شود. مهره‌های هفت و هشت کمر او شکسته و در نخاع فرو رفته و پزشکان مجبور شده‌اند با عمل جراحی سخت مهره‌های آسیب‌دیده را از کمر او بردارند و پین‌های مخصوص جایگزین آن کنند. در واقع او در حال حاضر دچار آسیب‌دیدگی نخاعی 90 درصدی شده است. علاوه بر آن جمجمه او هم آسیب دیده و بر اثر شدت جراحات وارد شده، دنده او هم در این حادثه شکسته و به ریه او آسیب رسانده است. جمجمه این دختر قهرمان راگبی ایران نیز به خاطر فشار ضربات آسیب دیده و دست چپ و پای راست و کتف او هم شکسته و پزشکان برای او پلاتین کار گذاشته‌اند.

تا به امروز هم به خاطر تمام این جراحات جدی عمل‌های جراحی سنگین و مختلفی روی ملی‌پوش راگبی ایران انجام شده و این احتمال وجود دارد که در آینده باز هم پزشکان مجبور شوند عمل‌های دیگری در صورت عدم بهبودی نواحی آسیب‌دیده بدن، روی او انجام دهند.

با توجه به آسیب‌دیدگی نخاعی سارا عبدالملکی، او فعلا توانایی راه رفتن نخواهد داشت و به همین ترتیب طبق اعلام پزشکان باید چیزی حدود 18 ماه به صورت مداوم فیزیوتراپی انجام دهد و تحت نظر پزشکان متخصص باشد تا به مرور زمان بلکه راهی برای مشکل آسیب‌دیدگی نخاعی او پیدا شود. به این ترتیب هزینه‌های درمانی بعد از ترخیص هم برای خانواده او زیاد است.

بعد از رسانه ای شدن این موضوع تعداد زیادی از هنرمندان مانند شقایق دهقان، محراب قاسم خانی، رامبد جوان و ورزشکارانی مانند علی دایی، آرش برهانی و پیشکسوتان و بزرگان ورزش و مدیران مانند طالقانی، قاضی زاده، هاشمی، وزیر بهداشت و درمان، رباب شهریان، معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان ضمن حضور در بیمارستان حمایت خود را از این ملی پوش اعلام کرده و کمک های مالی خود را به حساب مادر این ملی پوش ریختند.

البته برخی دیگر هم به صورت ناشناس به این ملی پوش و خانواده اش کمک کردند تا این خانواده فکر مسائل و مشکلات مالی را نکند.

هرچند وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده اند که تمام هزینه های جراحی و بیمارستان این ملی پوش را پرداخت خواهند کرد.

مشکل مسدود بودن حساب حل شد

بعد از اعلام شماره حسابی متعلق به مادر این ملی پوش ، این حساب مسدود شد که مریم ابوترابی، مادر سارا عبدالملکی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره این مشکل اظهار کرد: خدا را شکر این مشکل حل شد و اختلال بانکی بود که همان روز برطرف شد و مشکلی در سیستم بوجود آمده بود.

علی اکبر عبدالملکی، پدر سارا عبدالملکی هم که به دلیل شرایط روحی تمایلی به مصاحبه نداشت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در تشریح شرایط فرزندش اظهار کرد: تعداد زیادی از هموطنان، مسئولان و رزشکاران و هنرمندان برای عیادت از دخترم به بیمارستان آمده اند و برخی از آنها قول‌هایی هم داده‌اند که فعلا نمی خواهم به آنها فکر کنم. فقط می خواهم به بهبود وضعیت دخترم و حل مشکل او فکر کنم تا اینکه بدانم چقدر پول به ما کمک کرده اند یا اینکه چه کسی از کجا به ما کمک خواهد کرد.

وی افزود: در این یک ماه که از این حادثه تلخ می گذرد 5 یا 6 عمل جراحی سنگین روی دخترم انجام داده اند و هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است و متاسفانه مشکل تنفسی دارد. منتظریم تا ببینیم که پزشکان چه نظری در این باره خواهند داد.

پدر سارا عبدالملکی در مورد نحوه کمک شقایق دهقان و محراب قاسم خانی به خانواده اش گفت: مریم ابوترابی(خانم بنده و مادر سارا) قصد نداشت شماره حسابی به خانم دهقان برای جمع آوری کمک مردمی بدهد اما خانم دهقان گفته بود که این شماره کارت و یا حساب را فقط برای جمع آوری کمک از سوی برخی هنرمندان می خواهد و ما فکر نمی کردیم که این مساله به اینجا برسد و مردم این همه لطف داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که در روزهای ابتدایی بستری شدن دخترتان بحث هایی در مورد مشکل مالی شما و درخواست کمک مالی مطرح شد و آیا این درست است؟ گفت: در همان زمان بستری شدن و عمل جراحی اول چیزی حدود 53 – 54 میلیون تومان هزینه کردیم که بیشتر این مبلغ را از دوستان و آشنایان کمک گرفتیم و بعد از کمک های مالی که توسط هموطنان صورت گرفته بخش از پول‌هایی که گرفته بودیم را پس دادیم.

علی اکبر عبدالملکی در پاسخ به این سوال که چه نفراتی برای عیادت از دخترش به بیمارستان آمده اند، گفت: هموطنان لطف دارند و بزرگواران زیادی زحمت کشیده و به بیمارستان آمده اند. آقای هاشمی وزیر بهداشت بعد از عیادتی که داشت به مدیر بیمارستان گفت که بعد از این تمام هزینه های بیمارستان با این وزارتخانه است؛ البته از مسئولان وزارت ورزش هم قول‌هایی در این زمینه شنیده ایم.

پدر سارا هم به دلیل هزینه‌های سنگین عمل‌های جراحی و هزینه های فیزیوتراپی بعد از ترخیص از بیمارستان گفت: منزل ما در محمدشهر کرج است و برای رفت و آمد به آنجا مشکل داریم و مجبوریم از آمبولانس استفاده کنیم که همین باعث می شود هزینه ها زیاد شود و از هم اکنون به این فکر می کنم که بتوانم منزلی را در تهران تهیه کنم تا دخترم را برای فیزیوتراپی ببرم و بیاورم.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی