برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
دکتر توکلی در ستاد انتخاباتی دامادش
احمد توکلی سپس با اشاره به انتخابات سرنوشت‌ساز خبرگان، افزود: ترکیب خبرگان باید به گونه‌ای شود که جوانان نیز بتوانند بیایند. وی در ادامه خاطر نشان کرد: اعضای خبرگان عملا ‌هیچ‌کاری ندارند و کاری هم انجام نمی‌دهند، اما آنجایی که باید کار کنند؛ کارشان بسیار مهم است.
شیرازنا: نماینده اصولگرای تهران مجلس خبرگان را به خاطر گرفتن «تصمیم سرنوشت‌ساز» در «لحظه سرنوشت ساز»، بسیار مهم خواند و ثبت‌نام طلبه‌های جوان برای این مجلس را نشانه حساسیت آنها نسبت به شرایط کشور عنوان کرد.
احمدتوکلی که در نشست فعالان سیاسی و مسئوولان انتخاباتی حجت‌الاسلام محمدحسن حائری فرزتد امام جمعه سابق شیراز سخن می گفت، به انتقاد از دو تلقی از ولایت‌فقیه پرداخت و «نگاه اغراق‌آمیز» و «نگاه کم‌اعتنا» به ولایت‌فقیه را «اشتباه» خواند.

نماینده ادوار مجلس ماجرای انتخاب میرحسین موسوی به عنوان نخست‌وزیر (در سال ۶۴) را نمونه‌ای از استقلال نمایندگان مجلس از نظر ولی‌فقیه خواند و افزود: امام به کسی امر و نهی نکرد و اقدام ۹۹ نفر در مخالفت نخست‌وزیری مهندس موسوی را نیز عمل کردن به وظیفه نمایندگی عنون کرد.

با ذکر این ماجرا، احمد توکلی افزود: «نماینده نمی‌تواند با نظر ولی‌فقیه فکر کند» و «تبعیت در حوزه عمل است، نه فکر»؛ بنابراین «نباید تصویری از ولایت‌فقیه داد که فقط یک‌نفر عقل دارد و بقیه نه».

وی سپس با اشاره به «شأن بسیار بسیار بالای ولایت‌فقیه»، با ذکر خاطره‌ای از مقام معظم رهبری، نقل‌قولی از ایشان در این زمینه مطرح کرد: «نمایندگی از شئون ولایت است».

ماجراهای احمدی‌نژاد

احمد توکلی سپس رای خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به محمود احمدی‌نژاد را به خاطر «شرایط اضطرار» عنوان کرد: «من در دور دوم مخالف ۱۰۰ درصدی احمدی‌نژاد بودم و به مقام معظم رهبری گفتم یک‌ساعت ادامه ریاست ایشان به ضرر کشور است». اما چون «موسوی دارای پایگاه اجتماعی بود و قدرت ایجاد تحریک اجتماعی در برابر رهبری را داشت و احمدی‌نژاد این قدرت را نداشت، به او رای دادم».

نماینده اصولگرای تهران روایتی تازه درباره «یکشنبه سیاه مجلس» را نیز بیان کرد: «پس از آن ماجرای زشت، نماینده‌ها سراغ من آمدند و از من خواستند که متن استیضاح احمدی‌نژاد را بنویسم. من به دفتر رهبری زنگ زدم و به آقای حجازی موضوع را گفتم. نیم‌ساعت بعد ایشان زنگ زد و گفت آقا فرمود نمی‌خواهد».

انتخابات خبرگان

احمد توکلی سپس با اشاره به انتخابات سرنوشت‌ساز خبرگان، افزود: ترکیب خبرگان باید به گونه‌ای شود که جوانان نیز بتوانند بیایند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اعضای خبرگان عملا ‌هیچ‌کاری ندارند و کاری هم انجام نمی‌دهند، اما آنجایی که باید کار کنند؛ کارشان بسیار مهم است.توکلی در انتها نیز با اشاره به کاندیداتوری داماد خود برای مجلس خبرگان از حوزه شیراز افزود: اگر شیراز باشم، به ایشان رای می‌دهم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها