برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۲۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۰
نخستین سوال پس از انتشار چند چک که طبیعتا تبدیل به پول نشده بود، از سوی فرهاد مجیدی در این برهه این بود؛ چه لزومی داشت؟ اتفاقی که بخاطر فوت همایون بهزادی خیلی زود فراموش شد و از سوی دیگر مجیدی آن را از صفحه اینستاگرامش حذف کرد.
خبرایرانی: اصلی ترین موضوعی که مدیریت فعلی باشگاه استقلال سعی دارد در مقابله با هجمه هواداران که می گویند چرا همانند زمان گذشته، قادر به خرید بازیکنان جدید نیستید، نقد نوع مدیریت فتح الله زاده است.

چندی قبل باشگاه استقلال در یک بیانیه بی آنکه نامی از علی فتح الله زاده بیاورد مدعی شد قرار نیست با خرج کردن چک های شخصی و بلا محل فقط بر قرض های باشگاه افزوده شود. این دقیقا همان روش خاص علی فتح الله زاده بود که پس از نشست با هر بازیکنی، به هر ترتیبی که بود وی را مجاب به امضای قرارداد می کرد.

روش به این صورت بود که ابتدا از دسته چک شخصی اش استفاده می کرد سپس بعد از امضا قرارداد به هر بهانه ای آن چک ها را می گرفت و چک باشگاه را به بازیکنان می داد.

حالا بازیکن بدود به دنبال پول. وزیر ورزش و جوانان با انتقاد از این نوع از مدیریت هزینه زا، هم فتح الله زاده را برکنار کرد هم محمد رویانیان که تقریبا چنین روشی را در دستور کار داشت.

نتیجه هم بدهی چند ده میلیاردی دو باشگاه سرخابی بود. مدیران سابق این دو تیم خودشان می گویند نهایت 30 تا 40 میلیارد تومان بدهی به جا گذاشتند که بخش اعظمی از آن بدهی انباشته از زمان گذشته بود. اما وزارت ورزش روی اعدادی نزدیک به 100 میلیارد تومان نظر دارد.

اما برای اینکه وزارت ورزش و مدیریت فعلی استقلال بتواند پرده از این نوع تیمداری(خرج چک بلا محل) بردارد و معایب آن را به هواداران نشان دهد از یک مهره فوق العاده محبوب مثل فرهاد مجیدی استفاده کرد.علی فتح الله زاده در ابتدای هفته گذشته وقتی بیانیه باشگاه استقلال را دید از روش سابق خودش دفاع کرد و گفت اگر بازگردد باز هم چک می دهد و حتی اگر مدیران فعلی از او چک بخواهند وی حاضر است به آنها کمک کند! اما در همین اثنا بود که ناگهان فرهاد مجیدی تمام چک هایی که در چند سال اخیر از فتح الله زاده گرفته بود را کنار هم قرارداد و برای هوادارانش روی اینستاگرام گذاشت.

این قطعا بزرگترین ضربه به علی فتح االله زاده بود که به تازگی اعلام کرده می خواهد شانسش را در انتخابات فدراسیون فوتبال امتحان کند. وقتی محبوب ترین ستاره حال حاضر آبی ها ،اینگونه با نمایش چک هایش مدیریت فتح الله زاده را زیر سوال برد، دیگر مصاحبه های بعدی و تقلاهای مدیرسابق آبی ها کارگر نیافتاد. اما گویا تماس تلفنی فتح الله زاده با مجیدی موجب شد چندی بعد، پیشکسوت باشگاه استقلال، این پست را از صفحه رسمی اش حذف کند.

اما قطعا آنچه مدیران فعلی استقلال و مهمتر از آن مردان وزارت ورزش در تخریب علی فتح الله زاده به کار بستند، موثر واقع شد. از این رو با وجود انفعال سوال انگیز مدیریت فعلی استقلال در بازار نقل و انتقالات زمستانی، دیگر کسی نمی گوید جای فتح الله زاده خالی.

آنچه امروز برای استقلال و مدیرانش باقی مانده، ده ها میلیارد تومان بدهی انباشته شده است که پیرو مدیریت غلط هزینه زا به وجود آمد. وقتی ستاره محبوبی مثل فرهاد مجیدی هنوز مبلغی بیش از یک میلیارد تومان از استقلال طلب دارد باید پرسید مابقی که زورشان به اندازه مجیدی نبود چقدر می خواهند؟
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: