برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۱۹۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۰
یک وبگاه صهیونیستی نوشت: داعش در مراحل پایانی ساخت و پرواز پهپادهای مجهز به موشک یا بمب است و در این مسیر نیروهایی را با دستمزدهای بالا از برخی کشورها به خدمت گرفته‌است.
وبگاه «دبکا فایل» در مطلبی ضمن اشاره به سرنگونی دو پهپاد داعش در استان الانبار، در غرب عراق از سوی نظامیان سنی این کشور با هدایت نیروهای آمریکایی و بیان این‌که پهپادهای سرنگون شده مجهز به دوربین‌های تجسسی جهت انتقال تصاویر به مقرهای فرماندهی داعش بودند، نوشت: نیروهای اطلاعاتی آمریکایی متوجه شده بودند که داعش این اواخر ساخت پهپاد هایی را در خارج موصل آغاز کرده است.
 
بر این اساس، افسران سابق ارتش عراق (متعلق به حزب بعث) که به داعش پیوسته‌اند آن‌ها را در این زمینه یاری رسانیده‌اند. البته نیروهای پیوسته به داعش از روسیه و کشورهای اروپای غربی نیز در حال انتقال تجربیات خود به داعش در ساخت پهپاد هستند.
 
دبکا در ادامه به نقل از منابع اطلاعاتی خود مدعی تلاش داعش در طراحی و ساخت پهپادهای مسلح شد . موردی که اخیرا در نشست  فرماندهان آمریکایی در پایگاه هوایی تامپا در فلوریدا نیز بحث گردید.
 
در این نشست به اطلاع فرماندهان آمریکایی رسیده شده که تروریست‌های داعش در مراحل پایانی ساخت و پرواز پهپادهای مجهز به موشک یا بمب هستند و در این مسیر نیروهایی را با دستمزدهای بالا از برخی کشورهای مسلمان  برای افزایش سرعت پهپاد‌ها به خدمت گرفته‌اند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: