برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۳
رئیس شهرک سعودی «علوم و تکنولوژی ملک عبدالعزیز» از آغاز به کار این شهرک برای تاسیس اولین رآکتور هسته‌ای عربستان خبر داد و تاکید کرد که با شرکت‌های آمریکایی برای ساخت بالگردهای «بلک هاوک» قرارداد بسته است.
«ترکی بن سعود» رئیس شهرک سعودی «علوم و تکنولوژی ملک عبدالعزیز» امروز(دوشنبه) در گفت‎و‎گو با روزنامه عکاظ گفت: شهرک ملک عبدالعزیز با شرکت های آمریکایی متخصص در زمینه فناوری ماهواره ای برای ساخت ماهواره در خاورمیانه قرارداد بسته است.

بن سعود افزود: این شهرک برای ساخت بالگرد «بلک هاوک» با شرکت آمریکایی «سایکورسکی» و همچنین ساخت هواپیماهای باربری سبک و سنگین «AN-132» با شرکت اوکراینی «آنتینوف» قراردادهای راهبردی امضا کرده است.

وی افزود: این شهرک هواپیماهای بدون سرنشین و باسرنشین ساخته است  و هم اکنون نیز در حال توسعه و آزمایش آن است. وی گفت: تاکنون 38 هواپیمای بدون سرنشین ساخته شده است.

ترکی بن سعود در ادامه فاش کرد که ساخت اولین رآکتور هسته ای عربستان با همکاری بخش انرژی اتمی شهرک ملک عبدالله آغاز شد.

رئیس شهرک دانش و تکنولوژی شهرک ملک عبدالعزیز گفت: ماهواره مخابراتی عربستان «1 SGS-» در سال 2018 از طریق موشک فرانسوی پرتاب خواهد شد.

وی تاکید کرد که حدود 200 مهندس در طرح توسعه و ساخت تولیدات ملی ماهواره  در زمینه های سیستم های تصویر ماهواره ای، کنترل و هدایت فعالیت دارند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: