برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۱۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مجرم سابقه داری که با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس آگاهی با استفاده از سرنگ حاوی مواد بیهوشی اقدام به سرقت وسایل نقلیه شهروندان کرده بود، خبر داد.
معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مجرم سابقه داری که با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس آگاهی با استفاده از سرنگ حاوی مواد بیهوشی اقدام به سرقت وسایل نقلیه شهروندان کرده بود، خبر داد.

در ساعت 12 روز 16 دی ماه امسال ، واحد آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ حین گشت زنی در میدان منیریه به سرنشین جوان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکوک شده و پس از توقف موتورسیکلت و بررسی ارکان هویتی موتورسیکلت مشخص می شود که موتورسیکلت دارای سابقه سرقت در حوزه کلانتری 137 نصر بوده و در تاریخ نهم دی ماه سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت موتورسیکلت و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در شرایطی که متهم به نام ایرج . ش متولد 1358 در اظهارات اولیه عنوان کرده بود که سرقت موتورسیکلت را به شیوه عادی انجام داده؛ اما مالباخته پس از حضور در اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، ضمن شناسایی ایرج عنوان کرد که وی تحت عنوان مأمور پلیس آگاهی ابتدا اقدام به جلب اعتماد و نهایتا سرقت موتورسیکلت از وی کرده است.

مامور قلابی را شناسایی کنید +عکس

مالباخته در خصوص نحوه سرقت موتورسیکلتش به کارآگاهان گفت: در ایستگاه مترو 15 خرداد منتظر مسافر ایستاده بودم که متهم به مقصد بیمارستان میلاد اقدام به کرایه موتور کرد؛ در بین راه این شخص خود را مأمور پلیس آگاهی معرفی و حتی یک کارت شناسایی را نیز نشان داد و مدعی شد که برای تهیه گزارش از یک متهم به بیمارستان می رود و به این بهانه زمانیکه به مقابل در اورژانس بیمارستان رسیدیم ، چند برگه را تحت عنوان پرونده به من تحویل داد و از من خواهش کرد تا آنها را به دست یکی از همکارانش در داخل بیمارستان برسانم، من نیز به قصد همکاری با پلیس ، از موتور پیاده و پس از گرفتن پرونده به طرف اورژانس بیمارستان حرکت کردم که در همین زمان ، این شخص موتورسیکلت مرا سرقت و از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت موتورسیکلت و شناسایی متهم به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار با چهار فقره دستگیری، بررسی سرقت های مشابه در دستور کار کارآگاهان اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی یکی دیگر از شکات پرونده شدند که متهم این بار به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت موتورسیکلت از وی کرده بود.

شاکی جدید پس از حضور در اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، ضمن شناسایی متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ایستگاه مترو گلوبندک منتظر مسافر ایستاده بودم که متهم به عنوان مسافر سوار موتور شد. هنوز مسافت زیادی را نرفته بودم که ناگهان در پهلوی خود احساس درد شدیدی کرده و متوجه شدم که متهم از پشت سر یک سرنگ را وارد بدنم کرده و چند ثانیه بیشتر طول نکشید که بیهوش شدم و زمانیکه به هوش آمدم خودم را در بیمارستان دیدم و آنجا عنوان شد که نزدیک به ده روز است که بیهوش بوده‌ام.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی متهم از سوی تعدادی از شکات پرونده و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی و شکات پرونده ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی سرپرست دادسرای ویژه سرقت صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

جان پرور همچنین با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدارداد: در هنگام پیاده شدن از وساط نقلیه شخصی، به هیچ عنوان آن را به صورت موتور روشن یا همراه با سوئیچ رها نکرده و به امانت نیز در اختیار افراد غریبه قرار ندهند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: