برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۱۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اگر بشیر باباجان‌زاده به شرایط مطلوب نرسد جای خود را به بهنام مهدی‌زاده خواهد داد.
محمد بنا در خصوص شرایط تیم ملی کشتی فرنگی و نفرات حاضر در اردو اظهار داشت: این ششمین اردویی است که برگزار می کنیم و شرایط خیلی خوب است. تنها غایب ما میلاد خسروی است که به دلیل امتحانات خود و با اجازه در اردو شرکت نکرده است. غیر از او همه بچه ها در اردو حضور دارند.

وی ادامه داد: بچه ها شرایط خوبی دارند چون در زمان استراحت هم با توجه به برنامه ای که به آنها داده بودیم، کار می کردند. طبیعتا اردو به اردو بهتر می شوند اما مسابقاتی که بین اردوها برگزار می شود، برنامه های ما را به هم می ریزد. جام باشگاه های جهان و حالا جام تختی به شکلی برنامه های ما را تحت تاثیر قرار دادند. البته این موضوع طبیعی است و چند روز باید بگذرد تا بچه ها تمرکز لازم را به دست بیاورند و با جو اردو آشنا شوند.

بنا در مورد کشتی گیرانی که در جام تختی شرکت نمی کنند، تصریح کرد: کشتی گیرانی که در این جام شرکت نمی کنند شرایط لازم را برای عدم حضور در این مسابقات دارند. سه تن از این افراد باید برای کسب سهمیه مبارزه کنند، سه نفر هم به دلیل مدال جهان، سهمیه دارند، یک نفر هم کریم فر است که به تازگی اضافه شده است. 6 نفر باقی می مانند که همگی باید کشتی بگیرند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: بعد از جام تختی دو تورنمنت وهبی أمره و زومباتلی در پیش است. البته دردسری که ما داریم آزادکاران ندارند. سهمیه آزاد فقط در وزن 120 باقی مانده که مطمئنم کمیل قاسمی در اولین مسابقات آسیایی، سهمیه را می گیرد.

بنا در مورد مشخص شدن نفرات گفت: سه نفر مشخص شده اند. حمید سوریان در 59 کیلوگرم، امید نوروزی در 66 و بشیر باباجان زاده در 130 کیلو حضور دارد که البته شرایط خوبی ندارد و این امکان هست که جای او با بهنام مهدی زاده عوض شود. من به بشیر اعتماد دارم و در اردو خوب است. نه تنها من که تمام مربیان تیم ناراضی هستند و او نتوانسته خود را با شرایط هماهنگ کند. دو، سه روز به او فرصت می دهم و اگر به شرایط مطلوب نرسد باید برود در جام تختی کشتی بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: بچه ها دلسرد نشده اند. اکنون در دوره سختی هستیم و تمرینات فشار زیادی دارد. من سال ها این زمان های سخت را گذرانده ام و شناخت کامل از شرایط دارم. دلسردی در خصوص کشتی فرنگی صدق نمی کند. البته 90 درصد از کشتی گیران فکر می کنند برای مسابقات انتخابی و برون مرزی زمان دارند. حضور در جام تختی به آنها استرس وارد می کند که مصدوم یا ضعیف نشوند. عدم شادابی در چهره کشتی گیران به خاطر فشار تمرینات است. برای رسیدن به قهرمانی المپیک باید روز به روز و ذره ذره تمرین کنی. از خودت و مربی ات بدت بیاید و فشار تمرینات را تحمل کنی تا به قهرمانی برسی. مگر قرار است همه بخندند؟!

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تأکید کرد: جنبه دیگر این است که وقتی می گویید آزادکاران و فرنگی کاران شاداب نیستند به این دلیل است که نگاه المپیکی وجود ندارد و این موضوع کشتی گیران را بی انگیزه می کند.

وی درباره سوریان و نوروزی گفت: این دو در وضعیت خوبی هستند و تا آخر اسفند هم برای رسیدن به شرایط مطلوب فرصت دارند. ترس من از وزن 130 کیلو است. در قزاقستان که کشور میزبان است باید کشتی بگیریم و در خصوص داوری به مشکل می خوریم. اگر با قزاقستان همگروه شویم ممکن است در مورد داوری مشکل پیدا کنیم اما امیدواریم در همان قزاقستان کار را تمام کنیم.

بنا با اشاره به قدرتمند شدن کشورهایی مانند چین در سنگین وزن اظهار داشت: چین قبل از مسابقات جهانی در پیتلانسکی، طلا گرفت. کشتی گیر چینی در آمریکا هم چند دور کشتی گرفته و سر پا زن خیلی خوبی است ولی در حدی نیست که سنگین وزن های ما را شکست دهد. البته سنگین وزن های ما مدتی رها بودند و ما در حال جمع و جور کردن آنها هستیم. در ازبکستان 2014، مهدی زاده تینالی اف را برد و نباید هفتم می شد بلکه باید پوپو آلمانی را هم می برد و برنز می گرفت.

وی اضافه کرد: اگر شرایط بچه ها در سنگین وزن خوب باشد در جهان مدعی هستیم. کلا دو کشتی گیر سنگین وزن خوب در دنیا وجود دارد؛ رضا کایالپ و لوپز کوبایی و بقیه در یک سطح هستند. مهدی زاده هر جایی غیر از آذربایجان که روی تشک می رفت باید طلا می گرفت. دیدید که دارنده 4 مدال جهانی را به راحتی شکست داد.

بنا اظهار داشت: خدا را شکر رقابت خوبی بین بچه ها وجود دارد. هر کسی مسیر خود را می شناسد و در این مسیر می داند که باید زحمت بکشد. برای هر کسی آزمون خود را گذاشتیم. تنها باید تمرین، تمرین و تمرین و انگیزه باشد. این لشگر 35 نفره به هم کمک می کنند تا 6 نفر روی تشک المپیک بروند.

بنا با اشاره به برجام تصریح کرد: من آدم سیاسی نیستم اما ببینید کنگره آمریکا پاسخ برجام ما را داده است. شرایط طوری شده که دیگر هیچ خارجی به ایران نیاید!  

وی در خصوص ادعاهای واهی کشورهای عربی درباره میزبانی ایران از مسابقات بین المللی گفت: حرف هایی که در مورد گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا مطرح شده، مسخره است زیرا ایران امن ترین کشور منطقه است. چه کسی می گوید ما امنیت نداریم؟ عرب ها همیشه از این کارها در فوتبال می کنند که نباید جدی گرفت.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص سوشا مکانی هم گفت: در این باره صحبتی ندارم اما من پرسپولیسی هستم و علی پروین را دوست دارم. البته تیم برانکو خوب بازی می کند.

بنا یادآور شد: خوشحالم برانکو اخراج نشد چون معتقدم می تواند با ادامه این روند در رده های بالای جدول قرار بگیرد. البته لازمه این کار این است تا حاشیه از تیم جدا شود. پرسپولیسی هایی امثال مایلی کهن و پیوس سر خود را جلوی توپ می گذاشتند را خیلی دوست داشتم.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی