برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۱۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
آمار مشترکان تلفن همراه هند در اکتبر از مرز یک میلیارد مشترک عبور کرده و اهمیت بزرگترین بازار تلفن همراه جهان پس از چین را منعکس ساخت.
آمار مشترکان تلفن همراه هند در اکتبر از مرز یک میلیارد مشترک عبور کرده و اهمیت بزرگترین بازار تلفن همراه جهان پس از چین را منعکس ساخت.

شمار مشترکان تلفن همراه هند در سالهای اخیر با رقابت شدید میان 12 اپراتور بزرگ که منجر به کاهش قیمت خدمات شده و تعرفه های تلفن همراه هند را یکی از ارزانترین تعرفه‌های جهان ساخته، رشد انفجاری داشته است.

سازمان رگولاتوری مخابرات هند اعلام کرد شمار مشترکان تلفن همراه حدود هفت میلیون در اکتبر نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشته و از رقم یک میلیارد عبور کرده است و به رکوردی رسیده که چین در سال 2012 به آن دست یافته بود.

راوی شانکار پراساد، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هند به روزنامه تایمز ایندیا گفت: این امر مایه مباهات ما بوده و سواد فناوری مردم هند را نشان می دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این آمار نشان نمی دهد که در هند یک میلیارد نفر کاربر تلفن همراه هستند زیرا بسیاری از افراد بیش از یک اشتراک تلفن همراه دارند.

گوشیهای دو سیم کارته در هند طرفدار زیادی دارند و به کاربران امکان می دهند برای بهره مندی از ارزانترین نرخهای داخلی از دو اشتراک تلفن همراه استفاده کنند.

بر پایه گزارش شرکت تحقیقاتی ایپسوس، در فقیرترین ایالتهای هند مانند بیهار ضریب نفوذ تلفن همراه 54 درصد است با اینهمه این بازار همچنان رشد قابل توجهی را از سال 2000 که تنها دو میلیون مشترک تلفن همراه داشت، نشان می دهد.

برای بسیاری از مردم هند تلفن همراه تنها وسیله دسترسی به اینترنت بوده و گوشیهای هوشمند از رایانه به عنوان اصلی ترین راه آنلاین شدن سبقت گرفته اند.

گوشیهای ارزان قیمت چینی با قیمت حدود 1000 روپیه (15 دلار) در بازار موجود هستند و بسیاری از هندی ها به جای اینکه خدمات اینترنت گران را خریداری کنند، از وای فای رایگان برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند.

غول فناوری آمریکایی گوگل برای بهره برداری از این موقعیت، قصد دارد تا سه سال آینده در 400 ایستگاه قطار هند وای فای رایگان نصب کند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: