برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۱۱۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۵
روزنامه های انگلیس روز چهارشنبه در گزارش هایی نوشتند سارقان اموال سیل زدگان در برخی از مناطق سیل زده این کشور که به دلیل ترس از سیل خانه های خود را رها کرده اند، هدف قرار داده اند.
ایرنا:روزنامه های انگلیس روز چهارشنبه در گزارش هایی نوشتند سارقان اموال سیل زدگان در برخی از مناطق سیل زده این کشور که به دلیل ترس از سیل خانه های خود را رها کرده اند، هدف قرار داده اند.

سارقان به دنبال سرقت وسایل ارزشمند سیل زدگان همچون جواهرات و وسایل الکتریکی آنها همانند لپ تاپ هستند.
 
روزنامه دیلی میل افزود: برخی از سیل زدگان در منطقه یورکشایر گفته اند که از ناپدید شدن برخی از وسایل ارزشمند خانوادگی شان در زمان بازگشت به خانه هایشان دچار شوک و ناراحتی شده اند.
این روزنامه نوشت: 'پلیس می گوید درک این مساله ناممکن است چرا برخی افراد فرصت طلب بی عاطفه خواهان افزایش رنج کسانی هستند که پیش ازاین، به دلیل این بحران دچار آسیب شده اند.'
دیلی میل افزود: افسران پلیس از سه شنبه شب همزمان با نزدیک شدن توفان فرانک، به منظور جلوگیری از سرقت اموال مردم توسط سارقان گشت های شبانه به راه انداخته اند.
 
این روزنامه اضافه کرد: پلیس یورکشایر غربی می گوید که گزارش هایی در مورد سرقت وسایل از خانه های سیل زدگان دریافت کرده است.
 
دیلی میل نوشت: دکتر 'توماس گرین' که دلیل ترس از سیل مجبور شده بود که خانه 570هزار پوندی اش را رها کند، می گوید: در غیبتم، سارقان برخی از وسایل خانوادگی و نیز دستگاه های الکترونیکی ام سرقت کرده بودند.
 
این روزنامه به نقل از توماس گرین نوشت: این مشخص است که سارقان به دنبال وسایل کوچک و ارزشمند بوده اند چراکه وسایل بزرگ چون تلویزیون و کالاهای با ارزش بزرگ را رها کرده بودند.
 
دیلی میل افزود: وی می گوید که برخی از این کالاها به دلیل اینکه دارای بیمه هستند به راحتی قابل جایگزینی هستند اما برخی از آنها که دارای ارزش های خانوادگی هستند، هیچ گاه قابل برگشت نیستند.
 
روزنامه دیلی تلگراف نیز روز چهارشنبه نوشت: پلیس به دنبال مقابله با سارقان در شهر 'یورک' است.
این روزنامه افزود: پلیس یورکشایر شمالی می گوید که شماری از خانه ها در این منطقه که در آب غوطه ور بودند، هدف سارقان قرارگرفته اند.
 
این روزنامه نوشت: برخی از مسئولان می گویند این بسیار ناامیدکننده است که شاهد هستیم قربانیان سیل این گونه هدف سارقان قرار گرفته اند.
پلیس انگلیس تاکنون گزارشی در مورد شمار سارقان دستگیرشده و یا میزان اموال به سرقت رفته منتشر نکرده است.
 
پیش از این نیز آسیب دیدگان سیل در 'یورک' و سایر مناطق سیل زده از عدم پیش بینی های لازم از سوی دولت کامرون برای مقابله با سیل و نیز ضعف اطلاع رسانی به موقع از وضعیت سطح آب رودخانه ها در شمال انگلیس ابراز ناراحتی و خشم کرده اند.
 
گزارش ها در مورد سرقت اموال سیل زدگان در انگلیس در حالی منتشر می شود که جبهه توفانی اقیانوسی 'فرانک ' بار دیگر بخش های وسیعی از شمال این کشور را با سیل های ویرانگر روبرو کرده است.
 
توفان فرانک سبب خواهد شد مناطقی که در جریان سیل های اخیر دستخوش خسارت شدید شده اند، بار دیگر با سیل های ویرانگر دیگری مواجه شوند.
سازمان هواشناسی انگلیس برای مناطق لانکاشر، یورکشایر و کامبریا واقع در 500 کیلومتری شمال غرب لندن و مرکز اسکاتلند وضعیت قرمز صادر کرده است.
 
اعلام وضعیت قرمز در انگلیس به معنای احتمال بروز 'آشفتگی و اختلالات جدی در خدمات شهری و رفت وآمد' و در پیش گرفتن اقدامات احتیاطی از سوی مردم و قرار داشتن آنها در وضعیت فوق العاده است.
 
به گزارش سازمان هواشناسی انگلیس، توفان فرانک که همراه با بادهای شدید و بارش سنگین باران خواهد بود، از سه شنبه شب مناطق شمالی و شمال غربی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: