برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
«کویا» و «کونا» دو ربات رستوران لیو جین هستند که برای انجام مجموعه ای از وظایف برنامه ریزی شده اند و بهره وری بالا بدون هیچ گونه خودنمایی را ارائه می کنند.
به نظر می رسد دنیای ربات ها سریع‌تر از آن چیزی که تصور می شد در حال پیشرفت است و نگرانی هایی که درباره جایگزینی نیروی کار رباتیک با انسان ها ایجاد شده چندان بی مورد نیست. ربات ها دیر زمانی است که در صنایع سنگین مانند خط تولید خودروها به کار گرفته می شوند اما امروزه شاهد حضور پررنگ تر آنها در میان انسان ها و انجام کارهایی ظریف‌تر هستیم و که از مسئول پذیرش هتل تا پیشخدمت رستوران، آشپز، راهنما و ... را شامل می شوند.

سرو سوپ رشته در 90 ثانیه توسط ربات‌های آشپز

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، چین از جمله بازارهایی است که روی خوشی به حضور ربات ها در مشاغل مختلف نشان داده و یکی از جدیدترین نمونه ها در این زمینه رستورانی در شهر شانگهای است که دو ربات آشپز را به کار گرفته است.

به گفته لیو جین، مالک این رستوران که غذای ژاپنی ارائه می کند، دو ربات آشپز با هزینه یک میلیون یوان (154 هزار دلار) و توسط شرکتی ژاپنی ساخته شده اند. به اعتقاد وی، ربات ها در آینده نقش چشمگیرتری در کترینگ ایفا خواهند کرد. برچسب قیمت یک میلیون دلاری تقریبا معادل هزینه استخدام دو آشپز انسانی به مدت شش سال است. شاید به همین دلیل است که هر کاسه سوپ رشته ژاپنی در این رستوران 58 یوان قیمت دارد که تقریبا دو برابر قیمت این غذا در شرایط عادی است.

«کویا» و «کونا» دو ربات رستوران لیو جین هستند که برای انجام مجموعه ای از وظایف برنامه ریزی شده اند و بهره وری بالا بدون هیچ گونه خودنمایی را ارائه می کنند. افزون بر پخت نودل، این دو ربات می توانند جوشاندن و سرو سوپ با مقدار دقیق برای هر کاسه را انجام دهند. تهیه سوپ رشته تنها در 90 ثانیه توسط این دو ربات صورت می گیرد.


روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: