برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۷
کارشناس تاجیک با بیان اینکه وضعیت افغانستان با آغاز فصل بهار به مراتب خطرناک‌تر خواهد شد، به کشورهای آسیای مرکزی توصیه کرد که حضور داعش در افغانستان را جدی بگیرند.
کارشناس تاجیک با بیان اینکه وضعیت افغانستان با آغاز فصل بهار به مراتب خطرناک‌تر خواهد شد، به کشورهای آسیای مرکزی توصیه کرد که حضور داعش در افغانستان را جدی بگیرند.

«قاسم شاه اسکندراف» کارشناس افغانستان شناس تاجیک امروز در نشست «مسائل تقویت امنیت در آسیای مرکزی با توجه به تهدید و خطرات جدید» در مرکز تحقیقات استراتژی شهر دوشنبه گفت: کشورهای آسیای مرکزی باید جضور داعش در افغانستان را جدی بگیرند.

به اعتقاد این کارشناس، وضعیت افغانستان با آغاز فصل بهار به مراتب خطرناکتر خواهد شد و این موضوع از هم اکنون باید جدی گرفته شود.

به گفته وی، داعش در این اواخر حضور خود در افغانستان، به ویژه قسمت‌های شرقی این کشور را گسترش داده و گروه طالبان در مقایسه با سالهای گذشته قدرتمندتر شده است.

اسکندراف برقراری صلح در افغانستان در سال‌های نزدیک را از بعید عنوان کرد.

این کارشناس تاجیک تصریح کرد: در حال حاضر 70 درصد مدارس ولایت«قندوز» افغانستان که در همجواری با ولایت «ختلان» تاجیکستان قرار دارد، تحت نظارت طالبان و داعش هستند.

اسکندراف در بخش دیگری از سخنانش گفت: از سوی دیگر مردم افغانستان به دولت این کشور خوش‌بین نیستند، زیرا حکومت وحدت ملی با رهبری «اشرف غنی » و «عبدالله عبدالله» به تعهدات خود، از جمله در امر مبارزه با فساد پایبند نماندند و در حال حاضر افغانستان در شاخص‌های جهانی در پائین‌ترین رده قرار دارد، بیکاری و فقر مردم را وادار می‌کند که به گروههای تندرو بپیوندند.

وی در پایان افزود: مردم و حکومت در افغانستان به تلاش‌های پاکستان برای از سرگیری مذاکرات صلح اعتقاد ندارند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: