برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۸
ژاوی هرناندز بازیکن اسپانیایی تیم فوتبال السد قطر دور سوم رقابتهای شطرنج مسترز قطر را به طور نمادین افتتاح کرد.
 ایسنا، ژاوی هرناندز ، ستاره اسپانیایی تیم السد قطر با دعوت از سوی مسئولان برگزاری مسابقات شطرنج مسترز قطر، در سالن اسپایر محل برگزاری رقابت ها حاضر شد. کاپیتان اسبق بارسلونا با انجام حرکت اول میز یک مسابقات که بین آنیش گیری و رادوسلاو وجتازک در حال برگزاری بود دور سوم را به طور نمادین افتتاح کرد. شروع بازی برای آنیش گیری توسط ژاوی خوش یمن بود و این شطرنجباز هلندی با پیروزی بر رقیب لهستانی توانست برای اولین بار از مرز ریتینگ 2800 عبور کند و در جایگاه دوم رنکینگ شطرنج جهان قرار بگیرد.

ژاوی

ژاوی ستاره 35 ساله فوتبال در خصوص افتتاح دور سوم رقابت های مسترز قطر گفت: من خوشحالم که حرکت اول رقابت ها را انجام دادم. بازدید از محل برگزاری مسترز قطر برخی از خاطرات کودکی‌ام را درباره شطرنج زنده کرد.

وی افزود: مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان و تعدادی از قهرمانان سابق و حال حاضر شطرنج جهان در قطر حضور دارند که این گونه رقابت ها برای آینده ورزش قطر و شطرنج خوب است.

ژاوی

دومین دوره رقابت های شطرنج آزاد مسترز قطر(2015) به مدت 9 روز برگزار می شود. هفت شطرنجباز ایرانی ( سید محمد امین طباطبایی- شاهین لرپری زنگنه- آرین غلامی- علیرضا فیروزجاه- سارا سادات خادم الشریعه-آتوسا پورکاشیان و درسا درخشانی) در این رقابت ها حضور دارند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: