برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۴
رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است که ایران در فوتسال نتایج بهتری نسبت به فوتبال می‌گیرد.
سایت رسمی فدراسیون فوتبال: رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است که ایران در فوتسال نتایج بهتری نسبت به فوتبال می‌گیرد.

علی کفاشیان با حضور در کلاس مربیگری فوتسال بانوان گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری که در شش سال گذشته داشته‌ایم، فوتسال جهش بسیار خوبی در آسیا داشته و بخش عمده این پیشرفت را مدیون زحمات مربیان فوتسال هستیم. در بخش فوتسال، باشگاه‌ها فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و مربیان تلاش کردند تا تیم‌های خوبی را برای مسابقات لیگ اعزام کنند که در نهایت شاهد حضور بازیکن نخبه و مستعد در تیم ملی فوتسال هستیم که نتیجه‌اش کسب عنوان قهرمانی در آسیاست.

وی افزود: آنچه به عنوان رئیس کمیته فوتبال ساحلی و فوتسال آسیا در نشست‌هایی که داشته‌ایم، برای بانوان مطرح کردم این است که قرار شد تا المپیک فوتسال نوجوانان و جوانان بانوان و آقایان را جایگزین فوتبال بانوان و آقایان در این رده سنی کنیم. مسئولان در آسیا ابتدا اعلام کردند که مسابقات هر چهار سال یک بار باشد که با اعتراض ما مواجه شدند و در نهایت مقرر شد تا رقابت‌های قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار شود. یکی از اهداف ما این است که  بر روی رده سنی زیر 15 و 16 سال کار کنیم تا در المپیک آرژانتین عملکرد خوبی داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اگر کشورهای بیشتری در آسیا و در فوتسال بانوان فعال شوند، قصد داریم تا جام باشگاه‌های آسیا را راه‌اندازی کنیم. ایران در بخش باشگاه‌ها خیلی فعال است و در آسیا کمتر کشوری را می‌توان دید که چنین فعالیتی دارند. ما به اول بودن در آسیا قانع نیستیم و باید در جهان عملکرد بهتری داشته باشیم. تیم ملی فوتسال با توجه به شرایطی که داشت به مسابقات جام جهانی گواتمالا اعزام شد، اما به دلیل خستگی نتوانست عملکرد قابل قبولی را از خود به جای بگذارد.

کفاشیان ادامه داد: خستگی مانع از کسب بهترین نتیجه در جام جهانی شد، اما تیم روسیه که عنوان دوم جهان را کسب کرد در دیداری دوستانه مقابل ایران یک بار شکست خورد. ما جز 6 کشور جهان خواهیم بود و برای رسیدن به این موضوع باید تلاش کنیم.

وی در پایان گفت: بدون شک کشورها برای تیم‌های خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و ما نیز برنامه‌ریزی‌های خود را در این خصوص انجام می‌دهیم. ما در فوتسال خیلی بهتر از فوتبال می‌توانیم نتیجه بگیریم. از شما می خواهم علم و اطلاعات خود را به این کلاس خلاصه نکنید و مرتباً دانش خود را ارتقا دهید تا شاهد موفقیت ادامه‌دار فوتسال باشیم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: