برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۶
رئیس اتحادیه بارفروشان، دلایل گرانی هندوانه و برخی میوه‌ها از جمله خرمالو در بازار را اعلام کرد.
رئیس اتحادیه بارفروشان، دلایل گرانی هندوانه و برخی میوه‌ها از جمله خرمالو در بازار را اعلام کرد.

سیدمحسن محمودی در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه حضور دلالان در بازار میوه و احتکار سبب گرانی هندوانه و میوه هایی مانند خرمالو شده است، اظهارداشت: این مساله ربطی به حضور دلال‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه تجربه سالیان گذشته نشان داده اگر محصول مازادی وجود داشته باشد و در آستانه شب یلدا به فروش نرسد، فردای شب چله آن را به نصف قیمت هم نخواهند خرید، گفت: چون در آستانه ایامی مانند شب یلدا تقاضا برای برخی محصولات بالا می رود، طبیعتا افزایش قیمت هم اتفاق می‌افتد، ضمن اینکه اگر کمبودی وجود داشته باشد، رشد نرخ‌ها نامعقول خواهد بود.

رئیس اتحادیه بارفروشان با اشاره به اینکه قیمت هندوانه کشت تابستانه بسیار پایین بود و کشاورزان از آن وضعیت ناراضی بودند، افزود: کشت پاییزه این محصول تنها مختص شهرستان میناب در استان هرمزگان است، ضمن اینکه بارندگی ها و تگرگ اخیر بخشی از محصول این منطقه را از میان برده است.

به گفته محمودی، فصل میوه خرمالو نیز تقریبا تا شب چله است و بعد از آن شب حضور این میوه در بازار کمرنگ می‌شود. ‌

وی درباره آخرین وضعیت بازار میوه کشور نیز گفت: فعلا ما کمبودی در این زمینه احساس نمی‌کنیم اما اظهارنظر قطعی در این مورد حدودا در اواخر دی ماه امکان پذیر است، زیرا هنوز پرتقال‌ها در حال چیدن هستند و برداشت کامل انجام نشده تا ما بتوانیم با اطمینان بگوییم وضعیت به چه شکل است.  

محمودی تصریح کرد: درباره میوه سیب با قطعیت می‌توان گفت که مشکلی وجود ندارد، چراکه برداشت آن تمام و محصول وارد سردخانه‌ها شده است و هیچگونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: