برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۱
اخاذ سابقه‌دار اینترنتی با جعل عنوان پزشک جراح در شبکه‌های اجتماعی، ١٤٩ زن در سراسر کشور را فریب داده بود.
خبر آنلاین: زنی شاهرودی با حضور در مركز پلیس فتای این شهرستان از فردی به جرم اخاذی و کلاهبرداری شکایت کرد. او در یکی از سایت‌های همسریابی با فردی که خود را پزشک و جراح معرفی کرده بود، آشنا و این دوستی مجازی به دیداری واقعی در شاهرود منجر شده بود.

پزشک قلابی با وعده ازدواج و جلب اعتماد شاکی و خانواده‌اش، تصاویر خصوصی و دو فقره چک سفید امضا از آنها گرفت و پس از مدتی با تهدید به انتشار تصاویر این دختر، مبالغی اخاذی کرد.

سرهنگ روح‌الامین قاسمی؛ فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: مأموران پلیس فتای شاهرود بلافاصله پس از تشکیل پرونده با هماهنگی مرجع قضائی تحقیقات خود را آغاز کردند. قاسمی افزود: با استفاده از مشخصات اعلام‌شده از سوی شاکی و پیگیری‌های مستمر پلیس، محل سکونت متهم واقع در شهریار شناسایی شد.

به گفته وی، مأموران انتظامی به دنبال اعزام به تهران و دستگیری پزشک قلابی بودند که شاکی به پلیس مراجعه کرد و از حضور مجدد متهم در شاهرود خبر داد.
این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم با گرفتن خودرو شاکی در حال تردد در خیابان‌های شهر بود که در اقدامی ضربتی توسط مأموران انتظامی پس از تعقیب‌و گریز و اجرای طرح مهار متوقف و دستگیر شد.

وی گفت: متهم سابقه‌دار این پرونده در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه بود، اما با مشاهده اسناد و مدارک غیرقابل انکار پلیس، لب به اعتراف گشود.  فرمانده انتظامی سمنان افزود: این اخاذ اینترنتی که ٣٥ سال دارد،فوق دیپلم است و با جعل عنوان یک پزشک یاسوجی و استفاده از مهر و شماره نظام پزشکی وی، خود را پزشک جراح معرفی کرده بود.  قاسمی گفت: متهم عکسی با روپوش پزشکی در اتاق عمل تهیه کرده و با استفاده از آن تاکنون با ١٤٩ زن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ارتباط داشت.  فرمانده انتظامی استان سمنان به سوابق کیفری متهم در زمینه سرقت، کلاهبرداری و اخاذی اشاره و اضافه کرد: پزشک قلابی در تحقیقات تخصصی مأموران پلیس فتا به کلاهبرداری و اخاذی از ١٠ زن دیگر در سایر نقاط کشور اعتراف کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: