برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴
رئیس‌جمهور آمریکا در یکصدوپنجاهمین سالگرد منسوخ شدن بردگی در آمریکا به صورت غیرمستقیم از اظهارات نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان درباره ممانعت از ورود مسلمانان به خاک آمریکا انتقاد کرد.
فارس: «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه (دیروز) به صورت غیرمستقیم از اظهارات جنجال‌برانگیز اخیر «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا درباره ممانعت از ورود مسلمانان به آمریکا انتقاد کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، اوباما در مراسم کنگره به مناسبت یکصد و پنجاهمین سالگرد منسوخ شدن بردگی، جزئیاتی از تلاش‌های نسل‌های گذشته برای مبارزه با تبعیض را توصیف کرد و گفت که آمریکا باید تمایل به انجام کارهایی داشته باشد که آنها انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: «باید به یاد داشت که آزادی ما به آزادگی دیگران متصل است و این صرفنظر از قیافه ظاهری، محلی که از آن آمده‌اند و نام خانوادگی و مذهب و اعتقاداتی است که دنبال می‌کنند».

طبق گزارش رویترز، اوباما در سخنرانی خود به طور مستقیم از ترامپ نام نبرد اما اظهارات اخیر ترامپ علیه مسلمانان موجی از انتقادات را روانه وی کرده است.

این تاجر میلیاردر آمریکایی که در هفته‌های گذشته چندین بار با بیان اظهارات نژادپرستانه علیه مسلمان‌ها خبرساز شده، در بیانیه‌ای با ادعای اینکه عده زیادی از مسلمان‌ها از آمریکایی‌ها نفرت دارند ورود آنها را به منزله حملات بیشتر در خاک کشورش دانسته است.

او در این بیانیه که کمپین تبلیغاتش‌اش منتشر کرده آورده است: «بدون نگاه کردن به داده‌های نظرسنجی مختلف، برای هر کسی واضح است که این نفرت، فراتر از حد درک است.»

اظهارات ترامپ علیه مسلمانان موجب شد تا مقامات مختلفی از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات و حتی کشورهای دیگری چون انگلیس،‌ مصر، ایران، عراق و حتی رژیم صهیونیستی نیز به او اعتراض کنند به طوریکه نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی خواستار ممانعت از ورود نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به اراضی اشغالی شدند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: