برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
نماینده ولی فقیه در سپاه:
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: مردم کسانی را انتخاب کنند که سینه چاک ولایت هستند، تا با انتخاب خود مجلسی مقتدر تشکیل دهند.
به گزارش هشت صبح، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: مردم کسانی را انتخاب کنند که سینه چاک ولایت هستند، تا با انتخاب خود مجلسی مقتدر تشکیل دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در هفتمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: حادثه عاشورا ممکن است تکرار شود زیرا در هر زمانی خداوند متعال بندگان خود را به صورت فردی و جمعی مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد. تاریخ پر از فراز و نشیب است و آئینه بزرگی است برای ملت که از خطاهای دیگران عبرت بگیرند.

وقتی ولی فقیه محور است، مگر می شود فراجناحی بود؟ / ابوموسی اشعری هم می گفت معتدل است / حادثه عاشورا ممکن است تکرار شود

وی تصریح کرد: پس از رحلت پیامبر اکرم سه جریان وجود داشتند، یکی جریان امیرالمومنین(ع) که بر اساس فرمان خداوند و پیامبر(ص) محور حق بودند. جریان دوم طلحه و زبیر با محوریت همسر پیامبر(ص) و جریانی نیز مانند ابوموسی اشعری و عبدالله بن عمر که خود را بی طرف می خواندند. در آن زمان این جریان سوم خود را فراجناحی و معتدل می خواند. مگر می شود با حضور امیر المومنین(ع) که محور حق است فرا جناحی بود.

وی افزود: در زمان ما نیز وقتی ولی فقیه محور است مگر می شود فراجناحی بود و فرا جناحی چه معنایی می دهد؟ در زمان امیر المومنین(ع) نیز حضرت زهرا (س) آیا می توانستند بگویند من دختر پیامبر هستم و فرا جناحی ام و به سمت حضرت علی (ع) نمی رفتند. در صورتی که حضرت زهرا تا اخرین لحظه به پای حق و ولایت ایستادند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: آیا مگر می شود بدون تکیه بر اصول و مبانی فرا جناحی بود. برخی باید موضع خود را مشخص کنند که در مسائل کشور درون نگرهستند یا برون نگر.

وی افزود: باید مشخص کنند که ما برای حل مشکلات باید با آمریکا رابطه برقرار کنیم یا راهی برای حفظ انقلاب جز مقابله با آمریکا وجود ندارد.

سعیدی تاکید کرد: یکی از ریشه های واقعه عاشورا این است که مردم از حجت خدا تبعیت نکردند. حادثه عاشورا ریشه در ۵۰ سال قبل اش دارد که مردم ان زمان قداست زدایی و ولایت زدایی و دین زدایی کردند.

وی ادامه داد: مردم متدین ایران در این ۳۶ سال پس از انقلاب اسلامی بسیار خوب پیش رفته اند و اگر ارزیابی از عملکرد آنها داشته باشیم نمره خوبی از امتحان می یرند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه آمریکا سه راهبرد در مقابل انقلاب اسلامی داشته گفت: راهبرد اول امریکایی ها تهدید نظامی بود که نتیجه ای نگرفتند. راهبرد دومشان تحریم ها بود که باز اثری نداشت اما سومین راهبردشان تعامل بوده با هدف اینکه ایران در غرب آسیا محور مقاومت نباشد و از عراق و فلسطین و لبان و سوریه و … دفاع نکند.

وی افزود: آمریکا از تعامل به دنبال نفوذ در عرصه تصمیم سازان و تصمیم گیران است تا بتوانند از طریق نفوذ اهداف خود را پیش ببرند.

سعیدی یادآور شد: آمریکایی ها هر کاری می توانستند در پروژه سال ۸۸ انجام دادند و با صلابت و راهبری مقام معظم رهبری و همراهی مردم پروزه آنها شکست خورد اما امکان دارد دوباره بخواهند فتنه ای ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: تکلیفی که قانون اساسی بر عهده مردم گذاشته این است که ۴ نهاد قوه مقننه و مجریه و خبرگان و شوراها را انتخاب کنند که نشان می دهد مردم هم در اسلامیت و هم در جمهوریت نظام نقش دارند.

وی افزود: مردم باید مراقب باشند در انتخابات آینده چه کسانی را انتخاب می کنند. باید کسانی انتخاب شوند که سینه چاک برای ولایت باشند.همه مسئولان در کشور باید با طراز انقلاب باشند.مردم در تولید قدرت نقش دارند و باید با انتخاب خود مجلسی مقتدر تشکیل دهند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: