برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۰۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۷
به علت بارش برف و یخبندان مدارس چهار استان فردا تعطیل است.
به علت بارش برف و یخبندان مدارس چهار استان فردا تعطیل است.

بارش سنگین برف زمستانی از بامداد روز یکشنبه در سطح استان همدان آغاز شده است و تاکنون نیز ادامه دارد و تردد در بسیاری از محورهای درون و برون شهری به دلیل لغزندگی و یخبندان به کندی انجام می‌شود.

در این راستا اداره کل آموزش و پرورش استان همدان مراکز پیش‌دبستانی، مدارس دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه همدان را تعطیل اعلام کرد.

بر این اساس به دلیل بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر عمومی و به منظور جلوگیری از آسیب‌دیدگی دانش‌آموزان و فرهنگیان، مراکز پیش دبستانی، دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه در شهرستان‌ها و مناطق ملایر، نهاوند، اسدآباد، جوکار، سامن، خزل تعطیل است.

همچنین تمامی مدارس دوره‌های تحصیلی در نواحی 1 و 2 همدان، بهار، لالجین، تویسرکان، قلقل‌رود، رزن، کبودراهنگ، گل تپه، فامنین، قهاوند، سردرود و قروه درجزین فردا دوشنبه 16 آذرماه در نوبت صبح تعطیل شد.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان همدان، بارش برف تا روز دوشنبه در سطح استان همدان ادامه دارد و دمای هوا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در حال حاضر به دلیل بارش سنگین برف و کولاک تردد در محورهای برون شهری به کندی انجام می‌شود و معابر شهری نیز دچار یخ‌زدگی شده است.

مدارس ۶ شهر آذربایجان غربی فردا تعطیل است

آموزش و پرورش آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه‌ای مدارس تعدادی از شهرهای این استان را تعطیل اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است به علت بارش شدید برف، کولاک، یخبندان و برودت هوا مدارس شهرستان های اشنویه، پیرانشهر، بوکان، مهاباد، سیلوانا و صومای برادوست در تمامی مقاطع تحصیلی و نواحی یک و دو ارومیه در مقطع ابتدایی و متوسطه اول(راهنمایی) و شهرستان سردشت در مقطع ابتدایی فردا دوشنبه 16 آذر 94 سری صبح تعطیل  است.

مدارس ابتدایی استان کرمانشاه دوشنبه تعطیل است

سلیمان محبی اظهار داشت: تمامی مدارس ابتدایی نوبت صبح شهرستانهای کرمانشاه، کنگاور، صحنه، سنقروکلیایی، هرسین، کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، دالاهو، پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی فردا دوشنبه 16 آذر تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: تمامی دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و دوم شهرستانهای یاد شده در نوبت صبح نیز با دو ساعت تاخیر سر کلاسهای درس حاضر خواهند شد.

محبی خاطرنشان کرد: این تصمیم به خاطر برودت و سرمای شدید هوا و یخبندان در پی بارش برف در مناطق یاد شده اتخاذ شده و هنوز تصمیمی برای مدارس نوبت عصر فردا گرفته نشده است و در صورت تعطیلی یا تاخیر اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: امروز صبح نیز مدارس ابتدایی شهرهای کنگاور، سنقر، پاوه و باینگان تعطیل و مدارس ابتدایی شهرهای کرمانشاه، صحنه، بیستون، دینور، ثلاث باباجانی، هرسین، روانسر و جوانرود با 2 ساعت تاخیر آغاز شد.

براساس اعلام هواشناسی کرمانشاه، دمای هوای استان کرمانشاه از امشب تا پایان هفته بین پنج تا 10 درجه سردتر خواهد شد.

مدارس زنجان در نوبت صبح، فردا تعطیل است

بارش برف زمستانی در سطح استان زنجان آغاز شده و برخی از محورهای برون شهری به دلیل لغزندگی و یخبندان مسدود شده است.

بر این اساس اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان مراکز پیش‌دبستانی، مدارس دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه را تعطیل اعلام کرد.

در حال حاضر به دلیل بارش برف و کولاک تردد در محورهای برون شهری مسدود شده و یا به کندی انجام می‌شود و معابر شهری نیز دچار یخ‌زدگی شده است.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: