برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۹۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی:
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ورود تدریجی حداثل 10 هزار خودروی هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی خبر داد و گفت: شورای شهر تهران این مجوز را داده که برای خوردوهایی که دارای استانداردهای بالایی باشند تا سقف 50 درصد افزایش کرایه صورت گیرد.
 میثم مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره استفاده از تاکسی‌های هیبریدی در ناوگان تاکسیرانی شهر تهران،‌ اظهار داشت: در حوزه ورود خودروهای مدرن به ناوگان تاکسیرانی هم به دنبال ورود خودروهای هیبریدی و هم خودروهایی که دارای استاندارد یورو 5 باشند، هستیم.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه قراردادهای خوبی با سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی منعقد کردیم و طی سه سال آینده حداقل 10 هزار خودروی هیبردی به تدریج وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود تا امروز نیز بیش از 200 دستگاه خودروی هیبریدی و خودروی دارای استاندارد یورو 5 وارد ناوگان شده است.
 
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: این خودروها در فرودگاه مهرآباد، مقابل هتل‌ها و اماکنی که تاحدودی جنبه لوکس و دربستی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. امیدواریم با این کار و قراردادی که منعقد شده چهره شهر تغییر خواهد کرد. انتظارمان این است که با کمک بخش خصوصی بتوانیم توسعه خوبی در استفاده از خودروهای هیبریدی داشته باشیم.
 
به گفته وی،‌ ممکن است تا پایان سال جاری نیز بتوانیم بخشی از خودروهای استاندارد یورو 5 را به ناوگان اضافه کنیم.
 
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا استفاده از این خودروها در ناوگان تاکسیرانی کرایه‌ها را دستخوش تغییر می‌کند،‌ اظهار داشت: شورای شهر تهران این مجوز را داده که برای خوردوهایی که دارای استانداردهای بالایی باشند تا سقف 50 درصد افزایش کرایه صورت گیرد.
 
مظفر تصریح کرد: در حال حاضر خودروهای تویوتا کمِری در فرودگاه مهرآباد  با 40 درصد افزایش نرخ در حال خدمات رسانی هستند و شاهد صف طولانی مردم برای استفاده از خودروی مدرن با این نرخ هستیم. البته نرخ کرایه تاکسی در تهران با در نظر گرفتن افزایش‌های مذکور باز هم نسبت به سایر شهرهای دنیا از قیمت پایین‌تری برخوردار است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی