برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۹۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
مسئولان فدراسیون فوتبال سرانجام راه را برای بازگشت سیدمهدی رحمتی به عرصه ملی باز کردند.
  میزان: یکی از سوژه‌های اصلی فوتبال ایران اجماع نظر بسیاری از کارشناسان و مربیان مبنی بر دعوت کاپیتان تیم فوتبال استقلال به تیم ملی است.
 
در شرایطی که اختلافات میان کادر فنی تیم امید و تیم ملی همچنان ادامه دارد، گمانه‌زنی جدیدی منتشر شده که بعید است محمد مایلی کهن از قوانینش اطلاعی نداشته باشد.
 
یکی از روزنامه‌های ورزشی نوشته محمد مایلی‌کهن به دنبال این است که اگر قانون اجازه دهد، سید مهدی رحمتی را با خود به بازی‌های انتخابی قطر برای المپیک 2016 "ریو" ببرد.
 
مایلی‌کهن که در زمان مربیگری خودش در تیم امید در سال 1382 و برای بازی‌های انتخابی المپیک آتن، مهدی رحمتی جوان را در درون دروازه می‌گذاشت ، بعد از شکست یک بر صفر در تهران مقابل کره با تیمی از ستاره‌های درخشان چون رحمتی، محرم نویدکیا، حسین کعبی و شالوده تیم جوانی که یک سال بعد با "برانکو ایوانکویچ" قهرمان بازی‌های آسیایی "پوسان" لقب گرفت در رقابت‌های انتخابی المپیک حذف شد.
 
رحمتی البته یک بار دیگر هم بعد از سپری کردن سن بازی در تیم امید برای امیدها بازی کرده است. او در بازی‌های آسیایی "گوانگژو" به همراه غلامرضا رضایی و  سید جلال حسینی برای تیم امید غلام پیروانی به میدان رفت و در نهایت در آن بازی‌ها با 2 شکست مقابل کره و ژاپن، تیم امید ایران که ستاره ملی‌پوش سرشناسی داشت، چهارم شد و تیم های زیر 21 سال 2 رقیب شرق آسیایی ایران تقریبا 2 سال بعد از آن به المپیک رسیدند.
 
قانون استفاده از بازیکن بالای 23 سال در مرحله انتخابی ممنوع شده است و تنها تیم‌ها در صورت صعود به المپیک می‌توانند از بازیکن بزرگسال استفاده کنند. عباس علیپور مدیر رسانه‌ای تیم امید درباره قانون استفاده از بازیکنان بزرگسال اظهار داشت: از دوره قبل این قانون برداشته شده و تیم‌ها نمی‌توانند در بازی‌های انتخابی از بازیکن بالای 23 سال استفاده کنند.
 
مایلی کهن و خاکپور که در یک سال گذشته بیشترین اردوهای تدارکاتی تاریخ را برای یک تیم فوتبال ملی ایران داشته‌اند قطعا از قوانین آگاه هستند مگر این که در دور جدید قانون‌ها دچار تغییر شده باشد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی